adplus-dvertising

Kulağındaki küpeler sınavı kaçırmasına neden oldu

Antalya’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) girmek için gelen bir genç, ilk önce küpeleriyle vakit kaybetti, sonrasında yanlış binaya geldiğini öğrendi. Küpesini elleriyle çıkartıp içeriye aldığı gencin geri çıktığını gören kadın polis memuru, “Geç kaldın, geç kaldın” diye genci doğru sınav binasına yönlendirdi. Salonu yanlış çıkınca koşarak doğru fakülte binasına giden genç sınavı 2 dakikayla kaçırdı.
Takip et
Kulağındaki küpeler sınavı kaçırmasına neden oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen 2022 senesi YKS’nin ilk oturumu TYT, ülke genelinde olduğu gibi Antalya’da da saat 10.15’de başladı. Adaylar saatler öncesinden sınava gireceği okul ve fakülteler önünde yoğunluk yarattı. Adayların en yoğun olarak sınava girdiği noktalardan biri de Akdeniz Üniversitesi oldu. Bütün adayların aileleriyle araçla yerleşkeye girmesiyle uzun araç kuyrukları oluştu. Trafik düzeni polisler tarafından sağlandı. Hava sıcaklığının 32 dereceyi bulduğu şehirde adaylar ve aileler sınav saatini gölgelik alanlarda bekledi.

Kulağındaki küpeler sınavı kaçırmasına neden oldu

Kulağındaki küpeler sınavı kaçırmasına neden oldu

Saat 09.00’da kapıların açılmasıyla adaylar aileleri ve sevdiklerince salona uğurlandı. Sırayla salona alınan adayların üzerleri ayrıntılı biçimde arandı. Salona metal eşya, etiketi bulunan su, anahtarlık, bozuk para ve kolyeler alınmadı. Bazı ailelerin çocukları kadar heyecanlı oldukları gözlemlendi. Saatin 10.00’a yaklaşmasıyla beraber görevliler dışarı çıkıp veli ve adayları, son dakikaların yaklaştığını söyleyerek uyarılarda bulundu. Sınava son dakikada gelen adaylar ise koşarak salona girdi. Bazı adaylar üstündeki aksesuar ve eksik belge sebebiyle vakit kaybetti. Çocukları kadar heyecanlı olan aileler gölgelik alanda bekledi. Son dakika uyarısının sonrasında öğrenciler son saniyelerde salona alındı. Aileler yetişen öğrencilere alkışlarla destek verdi.

Kulağındaki küpeler sınavı kaçırmasına neden oldu

Üniversitede en çok adayların girdiği fakültelerden Edebiyat Fakültesi’nde yoğunluk meydana geldi. Adaylardan Aydın Adıyaman ise son dakikada kapı kapanırken salona koşarak geldi. Polis Adıyaman’a iki kulağındaki küpelerini çıkarmasını belirtti ve yardımcı oldu. Adıyaman, küpelerini masa üstüne bırakıp salona girdi. Polisin adaydan daha heyecanlı olduğu gözlemlenirken, kapı kapandıktan sonra Aydın Adıyaman bir müddet sonra geri çıkış yaptı. Yanlış merkeze geldiğini belirten Adıyaman, çıkışta masa üzerindeki küpeleri almak isterken zaman kaybetti. Sınav yeri İlahiyat Fakültesi’ne ortalama 200 metre koşan Adıyaman, 2 dakika süreyi geçirdi. Bir süre görevliyle konuşan Adıyaman, içeri alınmayınca binanı kapısından ayrıldı. İlahiyat Fakültesi’ne 2 dakika geç kalan bir başka öğrenci ise internet üstündeki haritaların öğrencileri yanlış yönlendirdiğini ve yerleşke içindeki trafikten zaman kaybettiklerini öne sürmesine karşın netice değişmedi.

Kulağındaki küpeler sınavı kaçırmasına neden oldu

“Biz de heyecanlıyız”

Kızını dışarıda heyecanla bekleyen Gökhan Özer, çocuğu kadar heyecanlı olduğunu söyleyerek, “Tüm sınava giren öğrencilere başarılar diliyoruz. Dört gözle bekliyoruz, inşallah iyi bir neticeyle ayrılırlar. Heyecanını yenerse güzel bir yer kazanacaktır. İnşallah bütün adaylarımız için güzel bir netice olur, herkes hak ettiği yeri kazanır” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.