adplus-dvertising

Küçükçekmece’de hırsızlık yapanları market sahibi yakaladı

Küçükçekmece’de, müşteri gibi gelip önce fiyat soran 3 genç marketten 400 TL değerinde içecek, çikolata ve kaşar peyniri çaldı. Vaziyeti fark eden market sahibi hırsızları yakalayıp polise teslim etti, o dakikalar güvenlik kamerasına yansıdı.
Takip et
Küçükçekmece’de hırsızlık yapanları market sahibi yakaladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün akşam saatlerinde Küçükçekmece Söğütlüçeşme Mahallesi Atatürk Caddesindeki bir markette yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 16 yaşlarında 3 genç müşteri gibi gelip çeşitli ürünlerden fiyat sordu. Market sahibi Abit Aras, gelen öbür müşterilere ve zanlılardan fiyat soran gençle ilgilendiği sırada, zanlılardan biri soğuk içecekleri sırt çantasına diğeri ise montunun içine koydu.

Bir süre sonra 16 yaşında oldukları tespit edilen üç şüpheli birden kayboldu. Vaziyetten şüphelenen market sahibi Aras, güvenlik kamerasını incelediğinde iki kişinin soğuk içecekleri sırt çantası ile montunun içine koyduğunu fark etti. Daha sonra hırsızları arayan market sahibi, iki kişiyi birkaç sokak ötede yakalayıp markete getirdi. İhbar üstüne gelen polislere zanlıları teslim etti.

Hırsızların soğuk içecekleri çanta ve montuna koydukları anları marketin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi
Olayla alakalı konuşan iş yeri sahibi Abit Aras, “ Ben müşterilerle ilgileniyordum. Yaşları 15, 16, 17 olan üç çocuk markete girip çeşitli ürünlerin fiyatlarını sordular. Bir şey almadan gittiler. Onlar gittikten sonra kamerayı inceledim. Kaşar peynirleri, çikolatalar, içeceklerin arasında olduğu ürünleri alıp götürmüşler. Polislerle hesapladığımızda yaklaşık fiyatları 400 TL civarındaydı.

Sonra onları yakaladım. Ürünleri sırt çantalarına koymuşlardı. Zaten kamerada da gözüküyor. Az ürün değil gelip isteseler bir adet ikram ederiz. İnanın çok canımızı yakıyorlar. Babasını da aradı babası da benimle konuştu. Ama belli ki bu aile komple babası da işin içinde olacak ki bu şekilde yapıyorlar. Ben satmıyorum evime götürüyorum diyor. Evine götürdüğü ürünü ailesi sormuyor mu demiyor mu sen bunu nereden ve hangi parayla getirdin. Bu çocukların çaldığı içecekler 14, 15, 16 liradan başlıyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.