Küçük kızı lenf kanseri olan aileyi doktorum diyerek dolandırdı!

Osmaniye'de yakalandığı lenf kanseri ile mücadele eden 9 yaşında ki Elif Naz Yalman'ın ailesi kendisini doktor olarak gösteren ve "size ambulans yollayıp kızınızı Ankara'da tedavi ettireceğim" diyen kişi tarafından dolandırıldı.

2019 senesinde lenf kanseri olan ve şu anda hastalığı 4’üncü evrede bulunan 9 yaşındaki Elif Naz Yalman’ın sağlık vaziyeti ağırlaşınca işsiz olan 3 çocuk babası Ahmet Yalman sosyal medyadan Elif Naz için yardım çağrısı yaptı.

Kendisini Ankara Mevki Hastanesinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor olarak tanıtan Cuma A. isimli kişi aileyi arayarak, “Çocuğunuzun tedavisini üstleneceğim. Size buradan ambulans gönderip Elif Naz’ı Ankara’ya getireceğim. Fakat ambulans için bin TL. para göndermeniz gerekir” diye aileye IBAN numarası verdi.

Parayı borç bulan baba Ahmet Yalman kendisine verilen IBAN numarasına parayı gönderdi. Aradan 2 gün geçmesine karşın ambulans gelmeyince Cuma A.’yı tekrar arayan baba Ahmet Yalman bu defa de “Ambulans yolda şu anda başka bir yerde sizin oraya da gelecek” yanıtı aldı. Fakat ambulans gelmeyince dolandırıldığını anlayan Ahmet Yalman polise giderek Cuma A. isimli kişiden şikayetçi oldu. Dolandırıcıdan ambulans beklediği sırada vaziyeti kötüleşen Eliz Naz ise Adana Şehir Hastanesine kaldırıldı. Baba Ahmet Yalman “Ben bu adamdan şikayetçi oldum. Kızımın vaziyeti kötü. Şu anda bunla uğraşacak halde değildik ama başımıza bu geldi” şeklinde konuştu.

Olay hakkında polis soruşturma açtı.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. yardım yapmak isteyenler intenrtteki haberle beraber verilen dekontta iban numarası var. Ben gönderdim ve aileden beni aramasını rica ettim, iban doğru, annesi aradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı