Küçük Kıza Cinsel İstismar İddiasına Tutuksuz Yargılama Kararı!

Denizli'nin Tavas İlçesinde küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Ü.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Denizli’nin Tavas ilçesinde akıl almaz olay! İnşaat işçisi Üzeyir Ç., 15 yaşındaki kızı H.Ç.’ye 9 ay arayla 2 kez cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 17 yaşındaki akrabası Ü.A.’nın mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmesine tepki gösterdi.


Tavas’ın Baharlar Mahallesi’nde yaşayan 15 yaşındaki H.Ç., geçtiğimiz yıl, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde, annesi-babası mezarlık ziyaretine gittikleri için evde tek kaldı. İddiaya göre, küçük kız evde tek başınayken gelen uzaktan akrabaları Ü.A., 15 yaşındaki H.Ç.’yi zorla odunluğa sürükledi. Ü.A., H.Ç.’ye cinsel istismarda bulundu.

Ailesinin kendisini Ü.A. ile evlendirmesinden korkan H.Ç., durumu kimseye anlatamadı. Ancak 9 ay sonra Ü.A., H.Ç. ile sosyal medya üzerinden iletişime geçti.

Ü.A., yazdığı mesajlara cevap alamayınca kızın okuluna gitti. Okul çıkışında yolunu kestiği H.Ç.’yi, “Baban seni öldürecek, sana bir şey söylemem lazım” diyerek kandırıp, kolundan ağaçlık bir alana sürükledi. Küçük kıza bir kez daha cinsel istismarda bulundu.

ABLASINA ANLATINCA ŞİKAYETÇİ OLUNDU


H.Ç. geçtiğimiz 28 Şubat günü yaşadıklarını ablasına anlattı. Büyük kızından durumu öğrenen baba Üzeyir Ç. de savcılığa şikayetçi oldu. Ü.A. hakkında, Denizli 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Konut dokunulmazlığını ihlal etme’ ve ‘Şantaj’ suçlamasıyla 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ü.A, davanın ilk duruşmasında tutuklanıp, cezaevine konuldu. Küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Ü.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Üzeyir Ç., mahkeme sonrası isyan etti. Üzeyir Ç., “Geçen yıl Kurban Bayramı’nın ikinci günü, biz evde yokken yeğenim kızıma istismarda bulunmuş. Bu olay sonrası kızımın psikolojisi bozuldu. Bir yıldır evimizde matem havası var. Kızım psikolojik tedavi görüyor. Mahkeme, kızımın hayatını karartan bu kişinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi. Verilen karar sonrasında donup kaldım. Affedilecek suçlar var, affedilmeyecek suçlar var. Kızıma bunu yapan kişinin yeniden cezaevine konulmasını istiyorum” dedi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı