Küçük Çocuk Türk Bayrağını Yerde Bırakmayarak Gurur Yaşattı!

İzmir’in Buca ilçesinde, sabah saatlerinde okula gitmek için evinden çıkan 11 yaşındaki çocuk, yerde gördüğü Türk bayrağını alıp demir korkuluklara astı.

İzmir’in Buca ilçesinde sabah erken saatlerde okula giden 11 yaşındaki ufaklık, yerde bulduğu Türk bayrağını öpüp, demir korkuluklara astı. O gururlandıran anlar kameralara yansıdı.

11 yaşındaki Arda Ayvaz, “Şehitlerimiz aklıma geldi ve bayrağımızı hemen yerden kaldırarak yakınımdaki korkuluklara astım” diye konuştu.

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan 7. sınıf öğrencisi Arda Ayvaz, sabah saat 07.15 sularında Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu’na gitmen için yola çıktı. 11 yaşındaki küçük çocuk, yerde bulduğu Türk bayrağını önce öptü, sonra da demir korkuluklara astı.

“BAYRAĞIMIZA ÖNEM GÖSTERİLSİN İSTİYORUM”

O anlar hakkında konuşan 11 yaşındaki Arda Ayvaz şunları söyledi: “Sabah okula giderken bir arabanın altında bayrağımızı gördüm. Şehitlerimiz aklıma geldi ve bayrağımızı hemen yerden kaldırarak yakınımdaki korkuluklara astım. Benim çağımdaki arkadaşlarımın, ağabeylerimin ve kardeşlerimin de bayrağımıza önem göstermesini istiyorum. İdeallerimin arasında polis olmak var. Büyüyünce vatanıma, milletime hayırlı bir vatandaş olmak istiyorum.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı