adplus-dvertising

Kubilay Aka kimdir, kaç yaşında, nereli? Kubilay Aka nasıl ünlü oldu?

Arda ile Omuz Omuza'nın bu haftaki konuğu Kubilay Aka. Başarılı oyuncu Kubilay Aka dizileri ve hayat verdiği karakterlerle hemen her projesinde izleyicilerden tam not almayı başarıyor. Sempatik ve samimi tavırlarıyla takipçilerinin beğenisini kazanan Kubilay Aka kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Kubilay Aka dizileri ve hakkında merak edilenler...
Takip et
Kubilay Aka kimdir, kaç yaşında, nereli? Kubilay Aka nasıl ünlü oldu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 12 Nisan 1995

Doğum yeri: İstanbul

EğitimEskişehir Anadolu Üniversitesinde Havaalanı Yönetim

Boyu: 1,83

Kardeşleri: Elif İlayda Aka

12 Nisan 1995 İstanbul doğumlu Kubilay Aka 26 yaşındadır. Kubilay Aka, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Havaalanı Yönetim bölümünü bitirmiştir. Muğla’da özel bir havalimanı şirketinde çalışırken tesadüfen keşfedilen ve Vatanım Sensin dizisinin deneme çekimlerine çağırılan Kubilay Aka, dizide Ali Kemal karakterine hayat vererek ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir.

Oyunculuk kariyeri boyunca birçok yapımda rol alan Kubilay Aka Kanal D’de yayınlanan, başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in yer aldığı “Vatanım Sensin” dizisinde Ali Kemal karakterine hayat vermiştir. Türk televizyonlarının uzun soluklu dizisi Çukur’un oyuncu kadrosunda yer alan Aka, dizide 4 sezon boyunca çok sevilen Celasun karakterini başarıyla oynamıştır.

D’de yayınlanmış Vatanım Sensin dizisinde Ali Kemal ve Çukur dizisinde Celasun karakterlerini canlandırmıştır. 2018 yılında Aşk Bu Mu? filminde Afra Saraçoğlu ile başrolü paylaşmıştır. 2020 yılında Netflix’te yayınlanan Aşk 101 dizisinde Kerem karakterini canlandırmıştır.

Kubilay Aka, oyunculuğa başlama hikayesini şu sözlerle anlamıştı:

Muğla-Milas Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışıyordum. Ufuk Ergin, sanatçısı Ozan Doğulu ile lounge kısmına giriş yaptı. İşlemlerini gerçekleştirdim. O sırada yaka kartımdan adıma soyadıma bakmış. 10 dakika sonra Instagram’dan bir mesaj geldi. Bana “Vatanım Sensin” dizisindeki Ali Kemal karakteri için deneme çekimine gelip gelemeyeceğimi soruyordu. Görmesem, kim olduklarını bilmesem, birileri bana şaka yapıyor zannederdim.

Kubilay Aka ile Miray Daner, ‘Vatanım Sensin’ dizisinin setinde tanışıp aşk yaşamaya başlamıştı. Birbirlerine çok yakıştırılan çiftin sürpriz ayrılığı ise herkesi şaşırtmıştı. Öte yandan ayrılığın nedeni olarak oyuncu Hilal Altınbilek gösterilmişti.

Kubilay Aka kimdir, kaç yaşında, nereli? Kubilay Aka nasıl ünlü oldu?

Arda Türkmen bu hafta başarılı oyuncu Kubilay Aka’yı konuk ediyor. Aka, Arda Türkmen ile birlikte “Mücver Lazanya” yapmaya çalıştı.

KUBİLAY AKA ÇOCUKLUK FOTOĞRAFLARI

Kubilay Aka kimdir, kaç yaşında, nereli? Kubilay Aka nasıl ünlü oldu? Kubilay Aka kimdir, kaç yaşında, nereli? Kubilay Aka nasıl ünlü oldu? Kubilay Aka kimdir, kaç yaşında, nereli? Kubilay Aka nasıl ünlü oldu? Kubilay Aka kimdir, kaç yaşında, nereli? Kubilay Aka nasıl ünlü oldu?

KUBİLAY AKA DİZİLERİ VE FİLMLERİ

2016-2017 Vatanım Sensin: Ali Kemal rolünde

2017 Arif V 216: Yakışıklı Kemal rolünde

2017-2021 Çukur: Celasun rolünde

2018: Aşk Bu Mu?: Umut rolünde

2020- 2021 Aşk 101: Kerem rolünde

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.