adplus-dvertising

Kuaförler ve berberler açık mı? Güzellik salonları kapandı mı?

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Kovid-19 tedbirleri kapsamında "Kısmi Kapanma" konulu genelge gönderdi. Birçok vatandaş kuaförlerin açık olup olmadığını, berberlerin kısıtlamalar kapsamında kapanıp kapanmadığını araştırıyor. Genelgede güzellik salonları ve güzellik merkezleriyle ilgili maddeler yer alıyor. Peki, Ramazan ayında kuaförler açık mı, kapalı mı? Berber ve kuaförler saat kaçta açılıy
Takip et
Kuaförler ve berberler açık mı? Güzellik salonları kapandı mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Kısmi Kapanma” konulu genelge gönderdi. Genelgede, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirildiği belirtildi. Peki ama kuaförler, berberler, güzellik salonları açık mı kapalı mı?

Güzellik salonları kapandı mı?

Genelgede yer alan ifadelere göre; Aşağıda belirtilen işyerlerinin faaliyetlerine 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar geçici olarak ara verilecektir.

– Halı saha, yüzme havuzu, Spor salonu, güzellik merkezi/salonları, hamam ve saunalar, lunaparklar ve tematik parkları,

– Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler,

– İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu gibi yerler.

Çay ocakları ise masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla faaliyetlerine devam edebilecek.

BERBER VE KUAFÖRLER KAPANACAK MI?

Ramazan ayında berber ve kuaförler açık olacak? Genelgeye göre, berber ve kuaförler hafta içi 07.00-18.00 saatleri arası açık olabilecek.

Kuaför ve berberlerin kaçta açılıp, kaçta kapanacağı son gelişmeler ile takip ediliyor. Yeni koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlama sürelerine uyum için istisnalar haricinde işyerleri hafta içi 07.00-18.00 saatleri arası açık olacak. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı cumartesi ve pazar gününü kapsayacak. Spor salonu, güzellik merkezi/salonları ise ramazan boyunca 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar faaliyetlerine ara verecek. Berber ve kuaförler için ise bir açıklama yapılmadı.

Güzellik salonu/merkezi ise bayram sonuna kadar hizmet veremeyecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.