Kuaför ve güzellik salonlarına koronavirüs denetlemesi!

Gelen son dakika haberine göre; 6 bin 46’sı vali, vali yardımcısı, kaymakam, il/ilçe müdürü olmak üzere toplam 77 bin 895 personelin katıldığı denetimlerde, ülke genelindeki 68 bin 143 berber, kuaför, güzellik merkezi, sauna ve masaj salonu kontrol edildi. Denetimlerde; 1.260 iş yeri/işletme ile 2 bin 425 kişinin önlemlere aykırı davrandığı belirlendi.
Takip et
Kuaför ve güzellik salonlarına koronavirüs denetlemesi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığınca kontrollü normalleşme sürecinde salgınla mücadele önlemlerine uyumun sağlanması maksadıyla “Dinamik Denetim Modeli” başlatılarak konu bazlı haftalık tematik denetim uygulamasına geçilmişti. Salgınla mücadele kapsamında ülke genelinde konu bazlı tematik denetimlere devam ediliyor.

9 Mart tarihinde bütün il ve ilçelerde berber, kuaför, güzellik merkezi, sauna ve masaj salonlarını kapsayan denetim faaliyeti gerçekleştirildi. 6.046 yönetici personelin (vali, vali yardımcısı, kaymakam, il/ilçe müdürü) katılım sağladığı denetimlerde 19 bin 354 ekipten oluşan 77 bin 895 personel görev yaptı.

Gün boyu süren denetimler kapsamında 68 bin 143 berber, kuaför, güzellik merkezi, sauna ve masaj salonu ve 3 bin 467 pazaryeri/semt pazarı/sosyete pazarı denetlendi.

* Denetimler neticesinde toplam 1.260 iş yeri/işletme ve 2.425 kişinin önlemlere aykırı davrandığı belirlendi. 1.785 iş yeri/işletmenin önlemlere uyulması ile alakalı uyarıldığı denetimlerde; 2.071 işletme/iş yeri ve kişiye idari işlem uygulandı.

* Önlemlere aykırı davranan işyerleri/işletmeler ve kişiler ile ilgili toplam 47 suç duyurusunda bulunulurken 70 araç faaliyetten men edildi, 2 iş yeri kapatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.