Kritik Görüşme Devam Ediyor! ‘Oyları Bölmeyin’ Pankartı Açıldı

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile saat 17.00'de bir araya geldi. İnce, Kılıçdaroğlu'nu kapıda karşıladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi ziyaret etti. Saat 17.00'de başlayan görüşme Memleket Partisi Genel Merkezi'nde gerçekleşiyor. Kritik görüşmede, İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunun da ele alınması beklenen gündem maddeleri arasında yer alıyor. Liderlerin görüşme sonrası ortak bir açıklama yapması da bekleniyor.

'Oyları Bölmeyin' Pankartı Açıldı

Görüşme öncesi bir kişi Memleket Partisi Genel Merkezi önünde, “Sn. İnce oyları bölmeyin çekilin” pankartı açtı. https://twitter.com/SerdarOzsoy_/status/1641072372668047360

Ne Olmuştu?

Aday olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işini kolaylaştırdığı iddiasıyla kamuoyunda çoğu ismin tepkisini alan Muharrem İnce, siyaset gündeminde en çok tartışılan isimlerin başında geliyor. İnce'nin, cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imzayı tamamlamasının ardından gözler Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'yla gerçekleştireceği görüşmeye çevrilmişti. Son olarak Memleket Partisi, Kılıçdaroğlu ile İnce’nin bugün (29 Mart Çarşamba) görüşeceğini açıklamıştı.

Saat Verilmişti

Yapılan açıklamaya göre iki liderin bugün saat 17.00’de parti genel merkezinde bir araya geleceği açıklanmıştı. Öte yandan, İnce, önceki gün Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye yaptığı açıklamada, "Bana bir teklif yok. Kemal Bey gelirse konuşurum. Ben müzakereye açığım. Bu iktidardan memnun değilim ama sizden de memnun değilim. Siyaset yapmak istiyorum. Neden çekileyim? Demokratik bir hak değil mi?" ifadesinde bulunmuştu.
Kritik Görüşme Devam Ediyor! ‘Oyları Bölmeyin’ Pankartı Açıldı
Bizi Takip Edin

Bize Katılın