adplus-dvertising

Kripto paralar buhar oldu uçtu! Bitcoin ve Ethereum dahil büyük zarar var

Analiz şirketi Coinmarketcap’in verilerine göre, nisan başında 2.1 trilyon doları aşan kripto para piyasasının toplam değeri 1.2 trilyon dolar seviyelerine geriledi.
Takip et
Kripto paralar buhar oldu uçtu! Bitcoin ve Ethereum dahil büyük zarar var
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yapısı gereği ortaya çıktığı günden bu yana birçok defa sert iniş ve çıkışın meydana geldiği kripto para piyasası, enflasyondaki artış ve bu paralelde oluşan yüksek faiz ortamı ile kasım ayından bu yana ağır darbe aldı.

Kripto paralar buhar oldu uçtu! Bitcoin ve Ethereum dahil büyük zarar var

Yüksek enflasyonist ortamda riskli varlıklardan kaçışın ivme kazanmasıyla başlayan düşüşe, Luna’da son yaşananlar da eklenince; güvenilirliğin sorgulandığı piyasada Bitcoin ve Ethereum üst üste 7’nci haftayı da kayıpla tamamladı. Bu gelişmelerle analiz şirketi Coinmarketcap’in verilerine göre, nisan başında 2.1 trilyon doları aşan kripto para piyasasının toplam değeri 1.2 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin 558.6 milyar dolarla en yüksek piyasa değerine sahip kripto varlık olurken, ikinci sırada 237.6 milyar dolarla Ethereum geliyor.Kripto paralar buhar oldu uçtu! Bitcoin ve Ethereum dahil büyük zarar var

44.500 DOLAR ERİME
Geçen senenin kasım ayında 69 bin doları aşarak rekor kıran Bitcoin’in fiyatı, bu ay piyasada oluşan istikrarsızlık ortamı ile 24 bin 500 dolara kadar gerileyerek 1.5 senenin en dip seviyesini gördü. 29 bin 100 dolar seviyelerinde dengelenen Bitcoin’de 7 haftalık kayıp yüzde 40’a dayandı.

Kripto paralar arasında en yüksek ikinci piyasa değerine sahip Ethereum’un fiyatı da geçen senenin kasım ayında 4 bin 870 dolarla zirveyi görmüş, o tarihten sonra düşüş trendine girmişti. Sabit coinlerdeki düşüşün sıçramasıyla nisan başında bulunduğu 3 bin 590 dolar seviyelerinden 1.925 dolara kadar gerileyen Ethereum’un fiyatı, arka arkaya 7. haftayı da kayıpla kapatarak 1.960 dolar seviyesinde dengelendi. Ethereum’da söz konusu 7 haftanın kaybı yüzde 45 oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.