Kripto para birimleri çakıldı zarar ortalama yüzde 20

Bitcoin önderliğinde başlayan kripto para birimlerindeki düşüş bugün de devam ediyor. Dün yüzde 20’ye yakın kayba yönelen kripto paralar bugün yatay seviyeye yükselmek için çaba sarf ediyor.
Takip et
Kripto para birimleri çakıldı zarar ortalama yüzde 20
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para piyasaları geçtiğimiz gün ağır yara aldı. Bitcoin’de dünkü düşüş neredeyse 10 bin dolara yaklaşırken öbür kripto para birimlerinde yüzde 20’nin üstünde kayıplar görüldü. Yeni güne ise 50 bin doların üstünde başladı.

Otoritelerin negatif yorumlarını sürdürmesi ve milyarder iş adamlarının karşılıklı olarak pozitif ve negatif açıklamalarda bulunması kripto para piyasalarında negatif hava oluşturdu.

YELLEN’DEN KANUN DIŞI FİNANSMAN UYARISI

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimlerinden Bitcoin’in çoğu zaman kanun dışı finansman için kullanıldığını söyleyerek, söz konusu kripto para birimini “verimsiz” ve “spekülatif” olarak nitelendirdi.

Yellen yaptığı açıklamada “Bitcoin’in bir işlem mekanizması olarak yaygın olarak kullanıldığını düşünmüyorum. Korkarım çoğu zaman kanun dışı finansman için kullanılıyor. İşlemleri gerçekleştirmenin son derece verimsiz bir yolu ve bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde tüketilen enerji miktarı şaşırtıcı. Oldukça spekülatif bir varlık. Bence insanlar aşırı derecede oynak olabileceğinin farkında olmalı. Yatırımcıların yaşayabileceği potansiyel kayıplar ile alakalı endişeliyim” şeklinde konuştu.

ELON MUSK: AŞIRI FİYATLAMA VAR

Milyarder iş adamı ve Tesla’nın tasarruflarıyla Bitcoin yatırımcısı olan Elon Musk da kripto para piyasasında aşırı fiyatlama olduğuna dair açıklamada bulundu.

BILL GATES: ENDİŞELENİYORUM

Microsoft’un kurucusu Bill Gates Bitcoin ile alakalı “Parası olmayıp bu işe girmeye çalışanlar beni endişelendiriyor” şeklinde konuştu.

Gates “Elon’un çok parası var ve kripto para işini biliyor. Bitcoin’in yükselip alçalmasıyla ilgilenmiyorum. Ancak çok parası olmayıp bu işe girmeye çalışanlar beni endişelendiriyor. Bitcoin Elon için uygun. Bitcoin konusuna çok üstten bakmıyorum ama eğer Elon kadar paranız yoksa dikkatli olmakta yarar var” şeklinde konuştu.

KRİPTO PARA FİYATLARI DÜŞÜŞ EĞİLİMİNDE

Geçtiğimiz günkü yüzde 20’den fazla düşüşün sonrasında olumsuz alanda toparlama eğilimi gösteren kripto para birimlerinin birçoğu yüzde 5 oranında düşüşte bulunuyor.

Saat 09:11 itibarıyla Bitcoin yüzde 1 oranında düşüşle 360 bin 500 lira, Ripple yüzde 7.3 oranında düşüşle 3.5 lira, Ethereum yüzde 1.8 oranında düşüşle 11 bin 789 lira, Litecoin yüzde 6 oranında düşüşle 1317 lira, Ravencoin yüzde 2.8 oranında yükselişle 1.32 lira, Dogecoin yüzde 5.2 oranında yükselişle 0.39 lira, Bittorrent yüzde 5.2 oranında düşüşle 0.019 lira seviyesinde işlem görüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.