Kremlin’in Akıbetini Sorduğu Börekler Moskova’ya Ulaştı!

S-400'lerin Türkiye'ye geldiği gün teşekkür etmek için Putin'e börek gönderen ustanın kargosu Moskova'ya ulaştı. Kremlin sözcüsü de geçtiğimiz gün böreklerin akıbetini sormuştu.

Büyük tartışmalara neden olan, Türkiye ile ABD’nin ciddi diplomatik sorunlar yaşamasına yol açan S-400 sistemleri Türkiye’ye ulaşmıştı. Sevkiyatın başladığı ilk gün, Bursalı bir usta teşekkür etmek için kol börekleri açmış ve Putin’e ulaştırılmak üzere kargoya vermişti. Bu anlarını sosyal medya üzerinden paylaşan börek ustasının girişimi büyük ses getirmişti.


Kremlin Sözcüsü Peskov da yaptığı açıklamada böreklerden haberdar olduklarını ve akıbetlerini merak ettiklerini söyledi. 14 Temmuz günü börekleri kargoya veren ustanın paketleri bugün Moskova’ya ulaştı. Kremlin’e postalanan kargonun saraya alınıp alınmayacağı, alınsa bile Putin’in bu börekleri yiyip yemeyeceği merak konusu.

KARGO NUMARASINI KREMLİN’E GÖNDERDİ

Hasan Acar isimli börek ustası da konu ile ilgili konuştu. Kargoları 14 Temmuz’da gönderdiğini ancak araya 15 Temmuz girdiği için küçük bir gecikme yaşandığını anlatan Acar, Kremlin’den gelen akıbet sorusu üzerine, kargo ileti numarasını kendilerine mail attığını söyledi. Böreklerinin Moskova’ya alaşmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten usta, Putin’in börekleri yemesini beklediğini ifade etti. Hava savunma sistemlerinin Türkiye’nin gücüne güç katacağını düşündüğünü, bu nedenle de Rusya’ya teşekkür etmek için böyle bir girişimde bulunduğunu belirten börek ustası kendisine gösterilen ilgiden de memnun.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı