Kremlin’den Beştepe’ye Dolandırıcılık Mektubu!

Antalya’da 18 milyon Euro dolandırıldığını söyleyen Rus iş adamı, davanın 10 yıldır bitmemesi üzerine Putin’den yardım istedi. Rus yetkililer Cumhurbaşkanlığına konu ile ilgili bir mektup yazdı.

Yatırım için yıllar önce Türkiye’ye gelen Rus bir iş adamı, Türk ortaklarının kendini dolandırdığı iddiasıyla hukuk mücadelesi veriyor. İddiaya göre 10 yıl önce Türkiye’ye gelerek danışmanlar aracılığı ile Antalya başta olmak üzere turizm yatırımları yapmak isteyen iş adamı tam 18 milyon Euro dolandırıldı. Aldıkları otelde 2008 senesinde bir turistin sahte içkiden ölmesi sonun başlangıcı oldu.

Bu olay üzerine ortaklarının “Türkiye’den gitmelisin yoksa başın belaya girer” dediği için bir süreliğine ülkesine giden adam döndüğünde şoku yaşadı. Türk ortağı ve eşinin şirketleri haberi olmadan başkalarının üzerine geçirdiğini ve ortadan kaybolduğunu söyleyen mağdur Rus, açtığı davanın tam 10 yıldır sonuçlanmamasından bir hayli şikayetçi.

KREMLİN’DEN BEŞTEPE’YE MEKTUP

10 yıldır sonuçlanmayan davanın ardından Rusya’da girişimlere başlayan iş adamı Putin’e kadar çıktı. Rus devlet başkanının hukuk müşaviri şikayet üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir metkup kaleme aldı. Beştepe kaynaklarından edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanlığı olay ile ilgili araştırma yapmaya başladı ve Rus mevkidaşlarına sorunun en kısa zamanda çözüleceğinin sözünü verdi. Talihsiz iş adamı ise her yerde kendini dolandırıp kaçtığını söylediği ortaklarını arıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı