adplus-dvertising

Kremlin Sözcüsü Peskov: ‘Vladimir Putin, Bağımsızlık Günü’nde ABD liderliğine tebrik mesajı göndermeyecek’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün kutlanan ABD Bağımsızlık Günü için tebrik mesajı göndermeyeceğini belirtti.
Takip et
Kremlin Sözcüsü Peskov: ‘Vladimir Putin, Bağımsızlık Günü’nde ABD liderliğine tebrik mesajı göndermeyecek’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’de kutlanan Bağımsızlık Günü sebebiyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD liderliğine tebrik mesajı göndermeyeceğini belirterek, “Vladimir Putin bu sene tebrik mesajı göndermeyecek. Bunun sebebi ABD tarafından bu sene ülkemize karşı düşmanca politikaların zirveye ulaşmasıdır. Bu sebeple bu şartlar altında bu şekilde bir tebrik mesajı göndermenin uygunluğundan söz edilemez” ifadelerini kullandı.

“Rus gemisine el konulduğu bilgisine sahip değiliz”

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar’ın, Ukrayna’nın Berdyansk limanından alınan Ukrayna tahılını taşıyan Rus bayraklı kargo gemisi Zhibek Zholy’inin, Karasu Limanın’da Türkiye tarafından el konulduğu iddialarına yönelik açıklama yapan Peskov, “Maalesef Kremlin bu şekilde bir bilgiye sahip değil. Ulaştırma yahut Dışişleri Bakanlığı’na sormanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bugün Putin, çalışma toplantıları gerçekleştiriyor. Yakın zamanda Savunma Bakanı Şoygu, başkanımıza bir rapor sunacak. Bu toplantıyı göreceğiz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.