adplus-dvertising

Kremlin Sözcüsü Peskov: ‘Rusya, Putin ve Zelenskiy arasındaki bir toplantıya karşı değil’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasında yapılabilecek bir toplantıya karşı olmadıklarını, fakat bu görüşmenin hazırlık yapılmadan mümkün olmayacağını belirtti.
Takip et
Kremlin Sözcüsü Peskov: ‘Rusya, Putin ve Zelenskiy arasındaki bir toplantıya karşı değil’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’da saldırıları devam ederken, bölgede tekrardan istikrarın sağlanması için düzenlenen Rus-Ukrayna müzakereleri sekteye uğradı. Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov müzakerelere ilişkin yaptığı yeni açıklamasında, “Rusya, Putin ve Zelenskiy arasındaki bir toplantıyı reddetmiyor, fakat hazırlık olmadan bu toplantının gerçekleşmesi olanaksız” şeklinde konuştu.

“Ukrayna’da yargılanan Rus askerinden bilgim yok”

Rusya’nın Ukrayna saldırıları sırasında yakalanan ve sivilleri öldürmekle suçlanarak tutuklanan bir Rus askerinin bugün Ukrayna’da yargılanacağı konusuna ilişkin de konuşan Peskov, “Maalesef bu dava yahut başka davalar hakkında bir bilgim yok. Bunun ne kadar gerçek olduğunu da bilmiyorum. Başkanımız, fabrika sahasındaki sivillerin kendi istedikleri noktadan ayrılabileceğini belirtti. Fabrika sahasındaki askerler de buradan ayrıldıktan sonra lüzumlu bütün tıbbi destek sağlanacak” ifadelerini kullandı.

Rusya-Moldova anlaşmazlığı

Moldova’nın Rus gazı için Moskova’ya ödeme yapmaması üstüne 2 ülke arasındaki anlaşmazlığa dikkat çeken Peskov, “Mal teslim ediliyorsa ödeme yapılması lazım. Bu konu ile görüşme Gazprom üstünden yürütülüyor. Fakat borç devamlı artmamalı. Bu ayrıntılar Gazprom’dan öğrenilebilir. Bu olayın ardında siyasi bir neden yok” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.