adplus-dvertising

Kremlin Sözcüsü Peskov: ‘Putin, Zelenskiy’le görüşme ihtimalini reddetmiyor’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüşme olasılığını reddetmediğini fakat uygun şartların da oluşmadığını söyledi.
Takip et
Kremlin Sözcüsü Peskov: ‘Putin, Zelenskiy’le görüşme ihtimalini reddetmiyor’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya-Ukrayna Savaşı devam ederken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin görüşme olasılığı gündemdeki yerini koruyor. Basın Mensuplarının sorularını cevaplayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin – Zelenskiy görüşmesine dair, “Bu konuda asıl itibariyle yeni bir gelişme yok. Müzakerelerde Başkanın (Putin’in) prensipte bu şekilde bir görüşmeyi kesinlikle reddetmediğini fakat bunun için uygun şartların anlaşma metninin yaratılması gerektiğini ilettik” şeklinde konuştu.

Ukrayna ile Rusya arasında çevrimiçi olarak devam eden müzakerelerin yüz yüze formata dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği ile alakalı soruyu da cevaplayan Peskov, “Hayır. Henüz bu şekilde bir şey yok” karşılığını verdi.
Müzakerelerin yüz yüze sürmesi vaziyetinde nerede yapılması gerektiği ile alakalı soruya yanıt veren Peskov, “Bizim bakış açımıza göre Belarus elbette müzakereler için mükemmel bir yer olacaktır. Fakat bunun için Ukrayna tarafının düşüncesine ihtiyaç olduğunu biliyorsunuz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.