adplus-dvertising

Kraliyet ailesi üyeleri Kraliçesi Elizabeth için Balmoral Kalesi’nde toplandı

Buckingham Sarayı, 96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth’in sağlık vaziyetinin “endişe verici” olduğunu duyurmasından sonra Kraliyet ailesi mensupları Kraliçe’yi ziyaret etmek için İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde toplandı.
Takip et
Kraliyet ailesi üyeleri Kraliçesi Elizabeth için Balmoral Kalesi’nde toplandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere’nin en uzun zaman tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth, doktorların sağlık vaziyetinden endişe duyduğu gerekçesiyle bugün öğlen saatlerinde tıbbi gözetim altına alındı. Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, doktorların Kraliçenin sağlık vaziyetinin “endişe verici” olduğunun ifade edilmesinden sonra Kraliyet ailesi mensupları İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde toplanmaya başladı. Uzun süredir sağlık problemleri yaşadığı bilinen 96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth’i ziyaret eden aile mensupları arasında başta Kraliçenin 4 çocuğu, Prens Andrew, Prens Edward, Prenses Anne ve Prens Charles yer aldı. Öbür Kraliyet ailesi mensupları arasında ise Cambridge Düşsesi Kate Middleton ve çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis, Cornwall Düşmesi Camilla’nın Balmoral Kalesi’ne geldiği bildirildi. Kraliçenin torunları Cambridge Dükü Prens William ve Sussex Dükü Prens Harry’nin ise Balmoral’a doğru yola çıktıklarını söylendi.

Markle, Balmoral Kalesine gitmiyor

Kraliyet görevlerinden ayrılan Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın Balmoral Kalesine gitmeyeceği söylendi.

BBC muhabirleri siyah giyindi

Öte yandan Başkent Londra’daki Buckingham Sarayı’nın önünde halk ve basın ekipleri toplanmaya başladı. Başta BBC muhabirleri de olmak üzere gazetecilerin siyah giyindikleri dikkat çekti.

Truss, İskoçya’ya gitmeyecek

Sarayın duyurusunda hemen sonra Başbakan Liz Truss, bütün ülkenin Kraliçe için endişelendiğini belirterek, “Bütün iyi dileklerim şu anda Kraliçe ve ailesiyle beraber” şeklinde konuştu. Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamada Truss’ın Perşembe yahut Cuma günü için İskoçya’ya gitme planının olmadığı söylendi.
İskoçya Birinci Başkanı Nicola Sturgeon, “Majestelerinin sağlığıyla alakalı haberler hepimizi derinden endişelendiriyor. Düşüncelerim ve dileklerim şu anda Kraliçe ve bütün Kraliyet ailesiyle beraber” şeklinde konuştu.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, “Benim ve bütün Kanadalıların bütün düşünceleri Majesteleri Kraliçe II Elizabeth ile beraber. Onun iyiliğini diliyor ce Kraliyet ailesine en içten dileklerimizi iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni hükümet atamasını yaptı

Salı günü Kraliçe Elizabeth, Muhafazakar Parti tarafından partinin yeni lideri ve ülkenin Başbakanı olarak seçilen Liz Truss’un Başbakan olarak atamasını Balmoral Kalesi’nde yapmıştı. Eski Başbakan Boris Johnson ise Truss’tan önce Kraliçe’ye resmi istifasını sunmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.