adplus-dvertising

Kraliçe II. Elizabeth için Aziz Paul Katedrali’nde görkemli anma töreni

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in yaşamını yitirmesi dolayısıyla başkent Londra’ki Aziz Paul Katedrali’nde gerçekleştirilen anma törenine aralarından İngiltere Başbakanı Liz Truss’ın da bulunduğu çok sayıda üst düzey siyasetçi katıldı. Törende ilk defa “God Save The King” milli marşı çalındı.
Takip et
Kraliçe II. Elizabeth için Aziz Paul Katedrali’nde görkemli anma töreni
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 96 yaşında yaşamını kaybetmesinin sonrasında başkent Londra’daki Aziz Paul Katedrali’nde anma töreni düzenlendi. Üst düzey politikacıların yanı sıra toplamda 2 bin kişinin katıldığı anma töreninde Başbakan Liz Truss, İncil’den bir metin okudu. Başbakan Yardımcısı Therese Coffey, Avam Kamarası Lideri Penny Mordaunt ve Galler Bakanı Robert Buckland da törene katılan üst düzey siyasetçiler arasında yer aldı. Ayin öncesinde Katedral önünde uzun bir kuyruk oluştu.

“Tanrı Kraliçe’yi korusun” marşı değiştirildi

“Tanrı Kraliçe’yi Korusun” milli marşı ortalama 1 saat süren törende ilk defa değiştirilerek “Tanrı Kral’ı Korusun” biçiminde halka açık olarak çalındı.

Öte yandan, Kraliçe’nin, “olağanüstü bir Hıristiyan inancına” sahip olduğunu belirten Londra Piskoposu Dame Sarah Mullally, Kraliçe’nin saltanatının uzun ömürlülüğüne değinerek onu, “milyonların yaşamında dikkate değer” olan bir hükümdar olarak andı.

“Sevgi ile hizmet etmeye çalışacağım”

Aziz Paul Katedrali’nde gerçekleştirilen törende Kraliyet Ailesi mensupları yer almazken, Kral 3. Charles’ın törenden hemen önce yaptığı ulusa sesleniş konuşmasının bir kesiti dinletildi. Konuşmasında Kraliçe’nin başarılarını ve şefkatini öven Kral 3. Charles, “Kraliçe’nin sarsılmaz bir bağlılıkla yaptığı gibi, ben de Tanrı’nın bana bahşettiği kalan süre boyunca ulusumuzun kalbindeki anayasal ilkeleri sürdürmeye ciddi bir biçimde söz veriyorum. Birleşik Krallık’ta nerede yaşıyor olursanız olun yahut dünyanın herhangi bir yerinde geçmişiniz yahut inançlarınız ne olursa olsun size yaşamım boyunca sadakat, saygı ve sevgi ile hizmet etmeye çalışacağım” ifadelerini kullanmıştı.

Kraliçe II. Elizabeth için Aziz Paul Katedrali’nde görkemli anma töreni

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.