Kral Burak Lecce Yolcusu!

İtalyan medyasının iddiasına göre, Lecce Burak’ı almak için 2 aydır çaba gösteriyor. Milli futbolcu ise yönetimden transferi için kolaylık istiyor.

Geçen sezonun devre arasında Trabzon’dan ayrılarak Beşiktaş’ın yolunu tutan Burak Yılmaz, şimdi de İtalya yolcusu. Çizme medyasında yer alan iddiaya göre, Serie A takımı, tecrübeli oyuncuyu transfer edebilmek için tam 2 aydır yoğun çaba gösteriyor. Bu ilgiden memnun olan ve futbol hayatını yurt dışında sürdürmek isteyen Burak da yönetimden kolaylık bekliyor.

Beşiktaş’ta yarım sezonda 11 gollük bir performans sergileyen tecrübeli oyuncunun milli takım ile Fransa’ya karşı oynadığı maç ise transferi için kesin karar verilmesini sağladı. Bu maçta Burak’ı çıplak gözle izleyen Lecce yetkilileri transferin noktalanması için yönetime bir rapor sundu ve harekete geçildi. Beşiktaş’ın kapısı 3 milyon Euro bonservis bedeli teklifi ile çalan İtalyanlar 6 milyon Euro’luk bir taleple karşılaşınca görüşmeler tıkanma aşamasına geldi.

SON SÖZ AVCI’NIN

Ancak transferde ısrarcı olan İtalyanların yeni bir teklif sunmaya hazırlandığı ve teklifi 4,5 milyon Euro’ya çıkaracağı belirtiliyor. Burak Yılmaz’ın Lecce’den alacağı yıllık ücret ise 2,5 Euro olacak. Beşiktaş’ın ise Abdullah Avcı ile yapacağı son bir görüşmenin ardından kararını Lecce’ye açıklayacağı ve transferin olumlu ya da olumsuz olarak noktalanacağı öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı