Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüzlerce farklı kripto para birimi ve bir o kadar kripto para satın alabileceğiniz yer var ve bunlara kripto para borsası deniliyor. Bunlardan biri olan Kraken son günlerde merak edilen borsalardan. Kraken Nedir? Kraken hangi ülkeye ait? Kraken güvenilir mi daha önce hacklendiği doğru mu? Neden Kraken kullanılmalı? Neden Kraken kullanılmamalı? Kraken Borsası tarihçesi ve İncelemesi..
Takip et
Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çeşitli durdurma kaybı ve kar alma emri türleri, kaldıraç ve marj tabanlı ticaret, otomatik strateji ticareti ve ticaret yapmak için büyük bir kripto para havuzu dahil olmak üzere gelişmiş sipariş sistemi ve ticaret araçları ile Kraken,  kripto para borsalarından biridir.

Kraken 4 milyondan fazla kullanıcısı ile dünyadaki en eski ve en popüler kripto para borsalarından biridir. Bu ABD merkezli dijital varlık borsası aktif yatırımcılar ve orta büyüklükte finansal kuruluşlar için harikadır ama bununla da kalmayıp aynı zamanda kripto para dünyasına ilk adımlarını atan yeni başlayanlar için uygun olduğu dile getirilmektedir.

2017 yılında borsa birçok problemle karşı karşıyaymış. Ocak 2018’de güncellemeler için bir haftalığına kapanmış. Hayranlar platformu sorunları ciddiye aldığı için övmüş. Başkalarıysa Kraken’ın sorunlarının devam edeceğini düşünmüş.

KRİPTO PARA ALIRKEN DİKKATLİ OLUNMALI

Kripto para piyasalarında bir anda sert yükselişler olurken bir anda da paranızı kaybedebilirsiniz. Satın alırken riski de göze almak gerekiyor. Bu nedenle dikkatli olmak ve sürekli kripto para piyasalarını takipte kalmakta yarar var.

Kraken Hangi Ülkeye Ait?

2011 yılında Jesse Powell tarafından San Francisco, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Kraken, dijital varlık piyasasında ortaya çıkan ilk ABD-merkezli kripto para borsalarından biridir. Kraken Review incelememize göre Kraken platformu resmi olarak 2013 Eylül ayında piyasaya sürüldü, yatırımcılara ABD Doları ve Euro karşısında Bitcoin (BTC) ve Litecoin’e (LTC) yatırım yapma imkanı sunmaya başladı. Huobi, Binance, Coinbase ve Bithumb ile birlikte Kraken şimdi beş en büyük kripto para borsası içindedir.

Kraken’ın Tarihi

Bir zamanlar San Francisco, Kaliforniya’da Jesse Powell isimli birisi Jesse kripto para dünyasına hayranken  2011 yılında Jesse Mt. Gox ofisini ziyaret eder. Mt. Gox dünyanın en büyük kripto borsasıdır o dönem. Ziyareti sırasında Mt. Gox hack’lenmiş ve Jesse neden böyle bir şey olduğunu anlar. Zayıf bir şekilde yönetilen borsa müşterilerinin parasını kaybetme tehlikesi içerisindedir.

Aynı yıl Mt. Gox tekrar hacklenip ve müşterilerinin 460 milyon $’ını kaybedip iflas eder.

Jesse daha güvenli ve daha organize bir borsa kurmaya karar verir veadını da Kraken koyar..

2014 yılında Kraken sektörün en saygın borsalarından biri haline gelir.

Jesse Powell insanların kripto paralara ve borsalara olan güveninin çok önemli olduğunu anlar. Kraken Almanya’dan ve Japonya’dan bankalarla bağlantı kurar. Bloomberg Terminal’da (dünya çevresinden bankacıların kullandığı bir araç) listelenen ilk kripto borsası olur.

Kraken Nasıl Popüler Oldu?

Lansmanından bu yana geçen yıllarda Kraken’e çeşitli kripto para piyasası katılımcıları için tercih edilen bir ticaret noktası olarak birçok faktör katkı sağladı.

2014 yılıyla birlikte kripto paraların dünyayı kasıp kavurmaya başlamasıyla Kraken ve Coinbase Bloomberg terminaline Bitcoin ticaretinin piyasa verilerini sağlamak için seçildi. Önde gelen piyasa veri sağlayıcısı ile Kraken’in ilişkilendirilmesi trader’lar arasında borsanın popülerlik kazanmasına yardımcı oldu. Bloomberg müşteriler, Bloomberg hizmetlerini ve terminalleri aracılığıyla kripto para birimlerinin fiyatlarına, grafiklerine, haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına erişim sağlamaya başladı.

Bloomberg işbirliğinden kısa bir süre sonra Kraken, grafik hizmeti sağlayıcılığı konusunda dünya lideri olan TradingView ile ortaklık kurdu. Zamanla marketindeki kripto paraların sayısını artıran Kraken, USD, GBP ve JPY gibi çeşitli fiat para birimlerinde finansman ve ticaret imkanı sunmaya başladı.

Lansmanın ardından istikrarlı bir başlangıç yapmayı başaran Kraken, bir dönem dünyanın en büyük borsası olduğunu iddia eden ve 850 binden fazla BTC’nin kaybolmasının ardından 2014’ün başlarında iflas başvurusunda Mt. Gox faciasının ardından popülerliğini daha da artırdı. Çünkü kayıp BTC’lerini geri almak isteyen Mt. Gox alacaklılarının Kraken’de hesap açmaları gerekiyordu ve birçoğu borsanın hizmetlerini kullanmaya devam etti.

O zamana kadar Kraken en büyük borsalar arasında yer almazken, öncelikle Almanya merkezli Fidor Bank ile ortaklık yaparak Avrupalı müşterilere hizmet verirken Japonya’da da yeni yeni hizmet vermeye başlamıştı.

Kraken’in listeleme yaparken temkinli davranması ve mevzuatlarına uygunluğa bağlı kalması kalitesini korumasını sağladı.

Kraken Nedir?

Kripto para ticaretini kolaylaştıran San Francisco merkezli Kraken, piyasa katılımcılarının çeşitli kripto para birimlerinde ticaret yapabileceği bir kripto para borsasıdır. Borsa, katılımcıların ABD Doları, Kanada Doları, Euro ve Japon Yeni dahil çeşitli fiat para birimlerini kullanarak kripto paraları almalarına veya satmalarına aracılık eder.

Bu makalenin hazırlandığı sırada Kraken’in marketinde 20’den fazla kripto para işlem görüyordu. Bunlar arasında Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) gibi popüler olanların yanı sıra, EOS (EOS) ve Monero (XMR) gibi kripto paralar bulunuyor.

2011 yılında kurulan ve 2013 yılında ticaret faaliyetlerini resmen başlatan Kraken, Payward Inc.’in çatısı altında faaliyet göstermektedir. Borsanın CEO’su ve kurucu ortağı ise Jesse Powell’dır. Borsa, müşterilerinin banka hesaplarınan fiat para yatırma ve çekme desteğinin yanı sıra, kripto paraların cüzdanlar arasında taşınması sağlamaktadır.

Not: İtibari para bir hükümet tarafından desteklenen paradır. Ülkelerin yasal para birimleridir. Dolar, Sterlin ve Çin Yuanı itibari paralara örnektir.

Kraken müşterilerine şu itibari paraların alım satımına izin verir:

Amerikan Doları (USD)
Japon Yeni (JPY)
Kanada Doları (CAD)
Euro (EUR)
Avustralya Doları (AUD)
İsviçre Frangı (CHF)

Kraken borsasının alım satım için 38 farklı kripto para birimi ve pek çok alım satım çifti var. Borsa ne kadar popüler olursa alım satım çifti o kadar fazla oluyor.

Not: Alım satım çiftleri çift haline gelen ve alakalı bir değer verilen para birimleridir. Döviz bürolarındaki gibidir, şöyle görünürler: 1 USD = 106 JPY. Kraken’da alım satım eşleşmeleri şöyle görünür: 1 BTC (Bitcoin) = 6770 EUR (Euro).

Kraken Review Kraken Cüzdan

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse, Kraken bir kripto para borsasıdır, bir cüzdan servis sağlayıcısı değildir. Bu, temel olarak, coinlerinizi kişisel bir cüzdan hizmetinde depolayamayacağınız anlamına gelir, bunun yerine Kraken’deki kullanıcılar, Kraken’in kurumsal cüzdanına para yatırma ve paralarını orada saklama olanağına sahiptirler. Kraken Review incelememize göre bu bağlamda, Kraken, tüm müşterilerin fonlarının soğuk ve sıcak cüzdanlarda saklanmakta olduğunu ve bu nedenle, Kraken ile yatırım yapmaya karar verirseniz yapmanız gereken en çok tavsiye edilen şeyin, paralarınızı güvenli bir şekilde saklamak için bir bitcoin cüzdanı veya bir kripto donanımı çevrimdışı cüzdanı bulmak olduğunu belirtir.

Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kraken Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kraken borsasının avantajları:

7 farklı itibari para desteği.
Güvenlik.
Düşük işlem ücretleri.
Sınırlı kripto para listelemeleri ile kendini güvence altına alıyor.
İtibarı yüksek.
Destek birimi başarılı.
Mobil uygulamaya sahip.

Kraken borsasının dezavantajları:

2017’de problemlerle karşılaştı.
Müşteri hizmetleri ne kadar başarılı olsa da yetmiyor.
Çoğu altcoin yok.

Kraken’ın İyi Yönleri

 İtibari Para Alım Satımı

Kraken’da beş farklı itibari para birimiyle alım satım yapabilirsiniz. Yani alım satım yapmaya başlamadan önce diğer borsaları ziyaret etmenize gereken yoktur. Bittrex gibi borsalar sadece kripto para birimleri ile alım satım yapmanıza izin verir.

Güvenlik

Kraken güvenli mi? Jesse Powell ve Kraken ekibi Mt. Gox hack’lerinden çok şey öğrendi. Kraken hiçbir zaman hacklenmedi. Ellerindekinin çoğunu offline olarak saklıyor. Müşterilerine hesapları için iki faktörlü kimlik doğrulama sağlıyor.

Not: Kraken’da iki faktörlü kimlik doğrulama bir kullanıcı hesabının iki tür şifreye sahip olması anlamına geliyor. İlk şifre kullanıcı tarafından ikinci şifreyse Google Authenticator veya Yubikey gibi bir uygulama tarafından oluşturulur.

 Ücretler

Kraken’ın ücretleri piyasanın en düşük ücretlerindendir. Alım satım ücretleri %0 ve %0.26 arasındadır. İşlem başına ücretiniz alım veya satım yaptığınıza göre değişir. Alıcılar her işlemde genellikle %0.16, satıcılar ise genellikle %0.26 öder.

Kraken ücretleri 30 günlük alım satım hacmine ve alım satım yapılan para birimine göre değişiklik gösterir.

 Tercih

Kraken’ın iyi bir kripto para birimi tercihi vardır. Bazı borsalar sadece en popüler coin’lerle çalışır. Örneğin Binance size 150’den fazla kripto para birimi sunar.

Destek

Kraken’ın web sitesi pek çok faydalı bilgi içeriyor. Yeni başlayanlar sitede HELP ve sonrasında SUPPORT bölümlerine girerek birçok faydalı ipucundan yararlanabilir. Bittrex gibi diğer platformlarda böyle bir şey yoktur.

Mobil Uygulama

Kraken’ın cep telefonunuzda kullanabileceğiniz bir uygulaması mevcut. Temiz bir arayüze sahip ve kullanması inanımlaz basit. Üstelik muhteşem alım satım özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz.

Kraken’ın Kötü Yönleri

Güvenilirlik

2017’de Kraken birtakım sorunlar yaşadı. Borsa kaydolan kullanıcı sayısıyla başa çıkamıyordu. Ayrıca bazı siber saldırılara da maruz kaldı.

Tüm bu problemler Kraken’ın Ocak 2018’de bir haftalığına kapanmasına neden oldu! Kraken’ın patronları bu kapanmadan dolayı özür diledi. Ama bu iyi bir şey olabilir. Kraken’ın platformu iyileştirmek ve daha güvenli hale getirmek için çabaladığını gösteriyor.

Müşteri Hizmetleri

Birçok borsanın böyle bir sorunu var. Bazen kullanıcılar sorun yaşadığında ihtiyaç duydukları yardıma ulaşamıyor. Kraken bu alanda kendini geliştirmeye çalışıyor. Ancak müşterilerin kendi sorumluluğunda olduğunu düşünüyorlar.

Kraken Alım Satım için Güvenli mi?

Kraken 11 yıllık bir geçmişe sahip olduğundan dolayı güvenilir olarak düşünülüyor. 2016 yılında bir hack olayı yaşadı ve 2017’de birçok problemlerle karşılaştı. Kraken borsası 2016 hackini ve diğer sorunlara son derece ciddilik ile yaklaştı ve böylece borsa 2017’den sonra toparlanmaya başladı. Hatta, Kraken 2018 Ocak ayında 1 haftalığına kapandı ve çeşitli güncellemeler yaptı. Şu anda Kraken borsasında bulunan kullanıcı fonlarının %95’i soğuk cüzdanlarda saklanıyor ve kullanıcılar kimlik doğrulama ve 2 faktörlü doğruluma gibi güvenlik ayarlarına sahip.

Kraken güvenlik bilgileri: https://www.kraken.com/features/security

Kraken ile İlgili Sorunlar

Başarılarıyla yoluna devam eden Kraken, Mayıs 2017’de Poloniex ile birlikte DDoS saldırılarının kurbanı oldu ve bu saldırılar sonucunda piyasa katılımcılar büyük kayıplar verdi.

Saldırıların ardından Kraken’in DDoS saldırısını kötüye kullandığını iddia eden bazı piyasa katılımcıları, 5 milyon doların üzerindeki tazminat talepleri ile borsaya karşı dava açtılar. Bu, Kraken’in en güvenli kripto para birimi ticaret platformu olduğu iddiasına büyük bir darbe oldu.

Kripto paraların popülerliği her geçen gün artarken, kripto para borsalarındaki performans sorunları, Bitcoin piyasasının artan likidite ve ticaret faaliyetlerini gölgeledi. 2017’nin sonundaki dev boğa koşusu sırasında sadece birkaç günde Kraken’de 50 bin yeni hesap açılırken, 10 binin üzerinde destek talebi oluşturuldu ve borsa bu ilgiye cevap veremeyerek sınıfta kaldı.

Son olarak Ethereum (ETH) fiyatının 700 dolara kadar düşmesinden dolayı Kraken, birçok kullanıcının zararlarını karşılamak zorunda kaldı.

Kraken Yasal mı?

Kraken kripto para birimi borsası hizmet verdiği ülkelerde yasal belgelere sahiptir. Kraken hizmet sunduğu ülkelerde her türlü yasal ve düzenleyici gereklilikleri yerine getirmiştir. Kraken şu anda ABD düzenleyicisi FinCEN, Kanada düzenleyicisi FinTRAC, Avustralya düzenleyicisi AUSTRAC, Japonya düzenleyicisi FSA’ya ve Birleşik Krallık düzenleyicisi Financial Conduct Authority (FCA) tarafından düzenlenmiştir ve yasaldır.

Kraken KYC İstiyor mu?

Kraken borsasında işlem yapabilmek için KYC gereklidir. Kraken hesabınıza para yatırmak için ilk olarak kimlik doğrulama işlemlerini yapmanız gerekiyor. Kraken KYC seviyelerini öğrenmek için https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/201352206-What-are-the-Verification-Tiers- hesabına gidebilirsiniz. Ayrıca Kraken hesap doğrulama hakkında daha fazla bilgi için https://support.kraken.com/hc/tr/articles/360000672103-Hesabınızı-doğrulama adresinizi ziyaret edebilirsiniz.

Kraken şu anda Türkiye’ye tam hizmet vermektedir. Kraken ABD’nin Washington ve New York eyaletlerinde, Afganistan, Libya, İran, Irak ve Küba ülkelerde yasaktır. Kraken Yemen, Venezuela ve Sudan gibi ülkelere sınırlandırılmış hizmet sunar.

Kraken Review Kraken Ücretleri

Açıkçası, Kraken, kripto işlemleri için en uygun maliyetli borsalardan birisidir. Bununla birlikte, Kraken Review’e göre çoğu kripto para borsasında olduğu gibi, Kraken’deki fiyatlandırma yapısı da biraz karmaşıktır ve bu borsada yatırım yapmaya başlamadan önce dikkate almanız gereken birkaç ücret vardır.

Kraken Review Kraken Satın Alma Limitleri

Kraken’de, günlük limitler, seçtiğiniz hesap türüne (Başlangıç, Orta Düzey veya Profesyonel) bağlı olarak itibari paralar ya da bitcoin ve altcoinler için ayrı ayrı hesaplanır. Kraken Review incelememize göre kripto para ile para yatırmaya karar verirseniz tüm hesap türleri için sınırlama yoktur, ancak 24-saatlik para çekme limiti olan Başlangıç hesapları için $5000, Orta Düzey hesaplar için $500.000 ve Pro hesaplar için 10 milyon doları göz önünde bulundurmalısınız.

Kraken Review incelememize göre konu minimum emir büyüklüğü olduğunda ise bu satın almaya karar verdiğiniz coine (itibari para ya da kripto) bağlıdır. Fiat paralar için minimum emir büyüklüğü aşağıdaki şekildedir.

Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kraken Yorumları

Kraken, önceden yaşadığı kötü olaylardan devamlı daha güçlü çıkarak kendini iyi bir pozisyona sokmaya başardı. Ayrıca Bloomberg Terminaline fiyat sağlaması sayesinde birçok kişi için sık kullanılan bir borsa olmuştur. Şu an 48 eyalet ve 176 ülkede faaliyet gösteren Kraken, sonraki süreçlerde daha fazla ülkeye açılabilir. Ama para birim desteğindeki kısıtlar ve ödeme sistemlerinde yaşanabilecek uzun süreçlerden dolayı kullanımı çok tercih edilmiyor.

hemen hemen bütün exchangeler rezil durumda bu aralar, ama sanırım en kötüsü kraken. bitfinex’ten biraz uğraşarak bütün coinleri ltc’ye çevirip binance’e aktarabildim, ama saatlerdir uğraşmama rağmen krakendeki ltc’leri çekemiyorum. 520 hatası bir yandan, “bu hizmeti şu an için durdurduk” hatası öte yandan. büyük exchangeler içinde en düzgün çalışanı yine binance.

2017 aralik ayinda cok sik görülen baglanamama hatasini büyük ölcüde düzeltmis exchange. arada yine oluyor ama eskisi gibi sinir bozucu degil; sayfayi refresh ettigimde veya account linkine tikladigimda genelde düzeliyor. avrupa’da veya abd’de yasayanlar icin ideal exchange.

kisa bir surede devreye alacaklarini ve tum emirleri iptal ettiklerini soyleyen kripto para borsasi.

Vodafone abonesiyim bilgim dışında Cepzone adı altında mesaj geldi, Kraken Baker aboneliğinin oluşturulduğu için, vergiler dahil 68.00TL mobil ödeme ile faturama yansıtılmıştır.

Cepzone uygulaması telefonumdan üyelik mesajı geldi. Kesinlikle üye olmadığımı beyan ediyorum. 68 TL üyelik ücretini red ediyorum. Bu haksız kazanç sağlamak ve insanları yanıltmak ve aldatmak demektir. Bu üyeliği hemen iptal edin, savcılığa dilekçemi hazırladım, talepte bulunmadan üyelik yapıyorsunuz.

Kraken’in kendisi yetkin ve güvenli görünüyor. Ancak, Etana’yı bir emanet hizmeti olarak sunuyorlar – açıkça onaylıyorlar. Etana kötü bir şekilde düzenlenmiştir ve muhtemelen hilelidir. Bu şirketi emanetçi olarak kullanmak, Kraken’in itibarını da lekeliyor.

Kraken Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kraken, TL yatırma işlemine izin veriyor mu?
Kraken sadece ABD Doları, Japon Yeni, Avustralya Doları, Kanada Doları, Euro, İngiliz Sterlini ve İsviçre Frangı yatırmanıza izin veriyor.

Çekim limitleri ne kadardır?
Çekim limitleri sizin doğrulama seviyelerinize ve yatırma yönteminize bağlıdır.

Para yatırma ve çekme için ne kadar süre gerekir?
Para yatırma ve çekme süreçleri, ödeme yöntemi ve yatırdığınız para birimine göre değişir. Bazı işlemlerde anında gerçekleşirken bazı işlemler işe birkaç iş gününe kadar sürebilir.

Kraken Review Desteklenen Coinler

Yukarıda bahsedildiği gibi Kraken, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH)), Bitcoin Cash (BCH), Tether (USDT) gibi popüler dijital varlıkları da içine alan 56 kripto para çiftinde yatırımı destekler ve Polkadot (DOT) da satın alabilirsiniz. İtibari (fiat) para açısından ise, söz konusu bu borsa USD, EUR, GBP, CAD, JPY, CHF ve AUD’yi destekler. Bu, Kraken’i Bithumb ile birlikte hem kriptodan kriptoya hem de itibari paradan kriptoya para birimi çiftlerini destekleyen en büyük kripto borsalarından biri haline getirir.

Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Shiba Inu’de  Kraken de listeye alıyor

Binance’ın aylar önce listelediği Shiba Inu şimdi de dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken’de yer alacak.

Kraken, Shiba Inu’yu bugün işlem platformuna dahil edeceğini duyurdu.

Kraken Review incelemesine göre aşağıda, Kraken’de bulunan tüm kripto paraları bulabilirsiniz.

Bitcoin
Ethereum
Tether
Cardano
Polkadot
Ripple
Uniswap
Filecoin
Litecoin
Chainlink
USD Coin
Bitcoin Cash
Lumen
Dogecoin
TRON
Aave
EOS
Monero
Cosmos
Kusama
Tezos
Algorand
DAI
DASH
Compound
The Graph
Synthetix
Zcash
Basic Attention Token
ICON
Decentrland
Ethereum Classic
Yearn Finance
Sia Coin
Waves
OMG Network
Qtum
Flow
Storj
Curve DAO Token
Lisk
Nano
Ocean Token
Kyber Network
Energy Web Token
Angur
Angur v2
Aragon
Balancer
Kava
Keep Network
Orchid
Gnosis
Enzyme Finance
Pax Gold
tBTC

Kraken’da Alım Satım Yapmaya Nasıl Başlanır

1. Kaydolun: Kraken sitesine girin ve HESAP OLUŞTUR yazısına tıklayın. Kullanıcı adı ve şifre belirleyin. Şifre olarak ŞİFRE1234 kullanmayın! Çok daha iyisini bulabilirsiniz. E-posta adresinizi girin ve HESAP OLUŞTURUN yazısına tıklayın.

Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kraken’dan aktivasyon kodu içeren bir e-posta alacaksınız. Kodu, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. HESABINIZI AKTİFLEŞTİRİN yazısına tıklayın.

Artık bir Kraken hesabına sahipsiniz!

2. Hesabınızı doğrulayın: Kraken’da üç hesap türü bulunuyor. Doğrulama kim olduğunuzu kanıtlamak anlamına geliyor. İhtiyacınız olan kanıt çeşitli kişisel bilgilerden oluşuyor. Overview ekranında DOĞRULA yazısına tıklayın.

Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Adınızı, doğum tarihinizi, ülkenizi ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekiyor. Sonrasında sizden kimlik ve ikamet kanıtı istenecek.

DOĞRULA yazısına tıklayın ve bu kadar!

Çoğu kullanıcı bu kısımda doğrulama işlemini bırakıyor. Hesap türünüze göre para çekme ve yatırma limitleri değişiyor. Kripto para yatırmalarında limit bulunmuyor.

İlk alım satımınızı gerçekleştirmeden önce iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktive edin.

3. İki faktörlü kimlik doğrulamayı aktive edin: Overview ekranında GÜVENCEYE AL yazısına tıklayın. Daha önce de belirttiğimiz gibi Google Authenticator veya Yubikey kullanarak ikinci şifrenizi oluşturabilirsiniz. Kullandığınız borsalarda destekliyorsa mutlaka iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktive etmenizi tavsiye ederim.

Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler

4. Alım satıma başlayın : Overview ekranında FONLAMA yazısına tıklayın. İtibari para havalesi gerçekleştirerek hesabınıza para yükleyebilirsiniz. Yaşadığınız yere ve kullandığınız itibari paraya göre ücretler alınabilir.

Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Örneğin EEA’daysanız Euro yatırmak ücretsizdir. Amerika’da yaşıyorsanız ve USD yatıracaksanız sizden 5 USD alınır. İŞLEM sekmesine tıklayıp YENİ EMİR yazısına tıklayın.

Basit, Intermediate ve İleri Düzey olmak üzere üç alım satım seçeneği bulunuyor. Yeni başlayan olarak BASİT seçeneğine tıklayın. Kraken’da her türden alım satım mevcut ve gittikçe karmaşıklaşabiliyor. Platformu bir süredir kullandıktan sonra daha fazla seçeneğe göz atabilirsiniz. Şimdilik işleri BASİT tutalım!

Şimdi satın almak istediğiniz birimi ve ödeme yapmak istediğiniz birimi seçin. Piyasa veya limit seçeneklerini kullanarak kripto para birimleri satın alabilirsiniz. Piyasa alımları limit satın alımlarına göre daha hızlı ve basittir. Not: Limit satın alımında bir para birimini sabit ücretten alırsınız. Piyasa satın alımında bir para birimini piyasadaki en iyi fiyattan alırsınız.

Kraken Nedir, Hangi Ülkenin? Kraken Güvenilir mi? Kraken Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.