KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 KPSS lisans sonuçları ÖSYM tarihi belirledi!

KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih, bugün Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavının düzenlenmesi sebebiyle merak konusu oldu. KPSS sınavlarında ter döken yüzbinlerce aday sonuçlarında duyurulan puanlara göre açılan kadrolara başvuru yapabilecek. ÖSYM 2021 sınav sonuç takvimini ilan etti. İşte KPSS lisans (A Grubu) sınav sonuçlarının açıklanma tarihi…
Takip et
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 KPSS lisans sonuçları ÖSYM tarihi belirledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

KPSS sınavları Ağustos ayının ilk gününden itibaren yapılmaya başlandı. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olan adayların katılım sağlayacağı sınavlar Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi sınavlarıyla devam edecek. Sınavın başlaması ile aileler sınav sonrasında ise adaylar 2021 KPSS sınav sonuçları tarihini merak edecek. Memurluk sınavı olarak da hafızalarda yer eden Kamu Personeli Seçme sınavı sonuçları Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden ilan ediyor. Adaylar sınavlarda verdikleri doğru, yanlış yanıtları, puanları sınav sonuç sayfasında görüntülüyor. ÖSYM yılbaşında ilan ettiği sınav takviminde KPSS sonuçlarının açıklanacağı günü verdi. Peki 2021 KPSS sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak?

2021 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ağustos ayı içerisinde düzenlenen Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi KPSS sınavları ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre 16 Eylül 2021 Perşembe günü açıklanacak. Adaylar katıldıkları oturumlardan aldıkları sınav puanlarını, doğru-yanlış yanıt sayılarını osym.sonuc.gov.tr adresinden veya mobil uygulama üzerinden edinebilecekler.

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 KPSS lisans sonuçları ÖSYM tarihi belirledi!

Sonuç ekranında T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle KPSS sonuçları görüntülenebilecek. Kamu Personeli Seçme sınavı sonuçları için herhangi bir belge düzenlenmeyecek ve adayların adreslerine sonuçlar gönderilmeyecek. İnternet sayfasında açıklanan sonuçlar tebliğ hükmündedir.

KPSS Sınavlarının Geçerli Sayılması Nelere Bağlıdır?

ÖSYM tarafından sınav kuralları, sınava giriş belgesinde belirtilmektedir. Sınav kurallarına uymayan, ihlal eden adayların sınavları geçersiz sayılır ve puan hesaplaması yapılmaz. Adayların sınav sorularını belirlenen saatler içerisinde çözmeye başlaması, sınav sonunda soru kitapçığını ve sayfaları eksiksiz olarak görevlilere teslim etmesi gerekmektedir. İşte 2021 KPSS başvuru kılavuzunda ilan edilen kurallar;

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 KPSS lisans sonuçları ÖSYM tarihi belirledi!

Adaylar Sonuçlara İtiraz Edebilecek!

KPSS sınav sonuçlarının incelenmesini isteyen adaylar itirazda bulunabilecek. Sınav sonuçlarının açıklanmasından 10 gün içerisinde “Genel Amaçlı Dilekçe” örneği kullanılarak ÖSYM’ye itiraz başvurusu yapılacak. Adayların inceleme masrafları karşılığı Halkbank Ankara Kurumsal Şubesi İbanına para yatırılarak gerçekleştirilecek. Belirlenen süre geçtikten sonra yapılan itirazlar ve adayın T.C. kimlik numarası, adresi evrak referans numarası vb. bilgileri yazılı olmayan adayların dilekçeleri işleme alınmayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.