adplus-dvertising

KPSS Lisans ve ÖABT sonuçları açıklandı! 2022 KPSS sonuç görüntüleme ekranı, ÖSYM AİS giriş

KPSS Lisans sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan KPSS lisans sonuçları 21 Ekim (bugün) tarihinde erişime açıldı. Sınava giren adaylar sonuçları merak ediyor. Peki 2022 KPSS Lisans sonuçları nereden öğrenilir? 2022 KPSS sonuç görüntüleme ekranı: ÖSYM AİS giriş…
Takip et
KPSS Lisans ve ÖABT sonuçları açıklandı! 2022 KPSS sonuç görüntüleme ekranı, ÖSYM AİS giriş
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

KPSS Lisans sonuçları açıklandı. Sınava giren adaylar 2022 KPSS ve ÖABT sonuçlarını araştırıyor. ÖSYM tarafından yapılan KPSS Lisans oturumunda adaylar; Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavlarına katıldı. ÖSYM, sonuçların 21 Ekim tarihinde açıklandı. Peki 2022 KPSS Lisans sonuçları nereden öğrenilir? 2022 KPSS sonuç görüntüleme ekranı: ÖSYM AİS giriş…

KPSS LİSANS SONUÇLARI AÇIKLANDI

KPSS Lisans 2022 Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan KPSS sonuçları 21 Ekim 2022 tarihinde adayların erişime açıldı.

KPSS Lisans ve ÖABT sonuçları açıklandı! 2022 KPSS sonuç görüntüleme ekranı, ÖSYM AİS giriş

KPSS SONUÇLARI NEREDEN GÖRÜNTÜLENİR?

Sınava giren adaylar sonuçlarını, ÖSYM resmi internet sitesinden veya mobil uygulamadan T.C. kimlik numarası ve aday şifrelerini girerek öğrenmektedir. Alınan puanlar sınavda verilen doğru ve yanlış cevaplara göre puanlar hesaplanmaktadır.

Sınav sonuç belgesi ayrı olarak basılmayacak ve adaylara gönderilmeyecek. Sınavda verilen doğru ve yanlış cevaplara göre puanlar hesaplandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına 21 Ekim 2022 tarihinde saat 12.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.

KPSS PUANLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Sınavda yapılan her test kendi içinde değerlendirilip ayrı ayrı hesaplanmaktadır. Bu anlamda Genel Yetenek bölümündeki doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puan elde edilmektedir. Elde edilen bu puanlar ortalama ve standart sapma hesaplanarak son puan oluşturulmaktadır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.