KPSS başvuru tarihleri: KPSS ön lisans ve lise (ortaöğretim) başvuruları ne zaman?

Memurluk sınavına hazırlanan binlerce aday sınavlara kısa bir zaman kala KPSS başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. Lise ve ön lisans eğitimlerini devlet kurumlarında değerlendirmeyi düşünen adaylar için KPSS ön lisans sınavı 25 Ekim’de ve lise mezunlarının katılacağı KPSS ortaöğretim sınavı 22 Kasım’da gerçekleşecek. İşte 2 yılda bir düzenlenen 2020 KPSS ön lisans ve ortaöğretim başvuru tarihleri..

KPSS ön lisans ve ortaöğretim başvuru tarihleri kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen binlerce aday tarafından araştırılmaya başladı. 2 yılda bir düzenlenen sınavların başvurularını kaçırmak istemeyen adaylar KPSS başvuru tarihlerini sorguluyor. Lise mezunu ve ön lisans programlarından mezun olan adaylar için başvurular ÖSYM Aday İşlemleri AİS üzerinden tamamlanacak. Peki KPSS ön lisans ve lise başvuruları ne zaman yapılacak? İşte memur olmak isteyenler için KPSS başvuru tarihleri…

2020 KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 yılı içerisinde düzenlenecek KPSS ön lisans sınavı başvuruları 21 Ağustos- 2 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak. Başvuruları kaçıranlar için geç başvuru 10 Eylül’de gerçekleşecek.

KPSS lise (ortaöğretim) sınavı başvuruları 15-30 Eylül2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. KPSS lise başvurularını kaçıran adaylar için geç başvurular 8-9 Ekim tarihlerinde yapılacak.

KPSS SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI!

Pandemi sebebiyle devlet memuru alımı için yapılacak KPSS sınav tarihleri yoğun olarak araştırılıyordu. İki yıllık üniversite mezunlarının katılacağı KPSS Ön Lisans sınavı 25 Ekim Pazar günü düzenlenecek. Lise mezunu adayların gireceği KPSS ortaöğretim sınavı 22 Kasım 2020 tarihinde tamamlanacak.

KPSS BAŞVURULARI ÖSYM AİS ÜZERİNDEN YAPILACAK!

Kamu kurumlarında çalışmak isteyenler için KPSS başvuruları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden alınacak. AİS’te geçerli fotoğraf ve eğitim bilgisi olmayan adaylar başvurularını en yakın ÖSYM merkezlerinden yapabilirler. ÖSYM sisteminde kayıtlı, güncel fotoğrafı olmayan adaylar fotoğraf güncelleme işlemini ÖSYM sitesinden yapabilirler.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı