Koyunlarını Kurtarmak İsterken Canından Oluyordu!

Elektrik akımına kapılan koyunlarını kurtarmak isteyen çoban son anda ölümden döndü. Çevredekilerin uyarısı ile yerdeki telleri gören çoban 14 bin lira zararı olduğunu ama yetkililerin bunu karşılayacağını söyledi.

Ankara’da, yetkililerin ihmalkarlığı bir çobanın hayatına mal oluyordu. Kopan ve 10 gündür olduğu yerde duran elektrik teline basan koyunlarını kurtarmak isteyen çoban akımdan son anda kurtuldu.

Olay Altındağ’da meydana geldi. 74 koyunu bulunan çoban Muhsin Karlı, bazı koyunlarının birden yere yığılıp garip sesler çıkardığını gördü. Koyunlarının yanına koşan çoban, hayvanların akıma kapıldığını fark etti. Bazı koyunlarını kurtarmaya çalışan Karlı da akıma kapılacaktı ki çevredekilerin uyarısı ile son anda kurtuldu. 10 koyunu telef olan çoban büyük üzüntü yaşarken yapılan ihmalkarlığa isyan etti.

MAHALLELİ İSYAN EDİYOR

Yaklaşık zararının 14 bin lira olduğunu söyleyen Karlı, yetkililer ile görüştüğünü ve bu zararının karşılanacağının sözünü aldığını söyledi. 4 kardeşi ile birlikte, önümüzdeki bayramda satmak için koyunlara bakan Karlı aldığı bu haberle sevince boğuldu. Olay yerine gelen polis ekipleri konu ile ilgili soruşturma başlatırken çevre sakinleri umursamazlığa isyan etti. Yetkililere konuyu defalarca iletmelerine rağmen kimsenin ilgilenmediğini belirten mahalleli, çocuklarının sürekli bu bölgede oyun oynadıklarını belirterek bir an önce önlem alınmasını istedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı