Köyü Yılanlar Bastı Ama Öldürmek Yasak!

Ordu'da vatandaşları yılan korkusu sardı. Ancak köyü basan yılanları öldürmek suç ve para cezası var. Gerekçe ise biyoçeşitliliğin korunması.

Ordu’da yılan paniği var. Boyları 1,5 metreyi bulan yılanlar her yağmur sonrası ortaya çıkıyor ve vatandaşlara korku dolu anlar yaşatıyor. Ancak bu yılanları öldürmek suç ve öldürenler hakkında yasal işlem başlatılıyor. Yetkililer, biyoçeşitliliğin korunması amacıyla yılanların öldürülmesinin kesinlikle yasak olduğunu vatandaşlara bildirse de korkan vatandaşlar tüfekle nöbet tutuyor.

Gölköy’de son günlerde sayısı artan yılanlara çözüm arayan vatandaşlar sopa ve tüfeklerle yılan nöbetine başladı. Uygulanacak cezaları umursamayan vatandaşlar yılanları gördükleri yerde öldürüyor. Kendilerinin ve hayvanlarının canının tehlikede olduğunu söyleyen köy halkı, bir vatandaşın yılan ısırması sonucu hastanelik olması sonrası iyice küplere bindi. Bir vatandaşın evine giren yılan ise belediye ekiplerince canlı olarak yakalanıp doğal ortamına geri salındı.

“TARLAYA GİTMEK ZORUNDAYIM”

Çocuklarının sokağa çıkmasından bile korkar duruma gelen köylüler yetkililerden konu ile ilgili yardım bekliyor. Tarlada ot biçerken yılan saldırısına uğrayan bir vatandaş ise geçimini sağlayabilmek için yılan gördüğü alana tekrar gitmek zorunda olduğunu anlattı. Özellikle yağış sonrası ortaya çıkan ve boyları 2,5 metreyi bulan yılanların henüz bir ölüme neden olmamış olması ise tek teselli.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı