Köşeye Sıkışan PKK’da Çözülme Hızlandı! 4 Terörist Teslim Oldu

Kıran Harekatı ile büyük darbe yiyen terör örgütü PKK’da çözülme süreci hız kazandı. Habur Sınır Kaepısına gelen 3’ü erkek, 1’i kadın 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Son dönemde yoğunlaşan operasyonlar sonrası köşeye sıkışan terör örgütü PKK’da çözülmeler hızlandı. 129 tim ve tam 2 bin 300 komandonun katılımıyla devam eden Kıran Harekatı, PKK’ya ağır bir darbe indirirken 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

SINIR KAPISINDA TESLİM OLDULAR

Kaçacak yerleri kalmadığını anlayan 3’ü erkek, 1’i kadın 4 bölücü örgüt mensubu Habur Sınır Kapısına gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu. İçişleri Bakanlığından yapılan resmi açıklamada da bu gelişme doğrulandı. Operasyon Hakkari, Şırnak ve Van dağlarında yoğunlaşırken sürekli kayıp veren terör örgütünün özellikle Van’daki hakimiyetini tamamen kaybettiği kaydedildi. Operasyonu bizzat yerinde yöneten Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de yaptığı açıklamada Van dağlarının terörden tamamen temizlendiğini belirterek “Vatandaşımız artık rahatça bağını, bahçesini ekip biçebilecek” ifadelerini kullanmıştı.

PENÇE 2 TÜM KARARLILIĞI İLE SÜRÜYOR

Yurt içinde icra edilen Kıran Harekatı başarıyla devam ederken, Kuzey Irak’taki terör hedeflerinin her gün vurulduğu Pençe 2 Operasyonu da tüm kararlılığı ile devam ediyor. MİT ve jandarma istihbarat ekiplerinin tespit ettiği sığınak ve barınaklar F-16 uçakları tarafından vurulmaya devam ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı