Köşe Bucak Kaçtığı Jandarmadan Yardım İstemek Zorunda Kaldı!

Hapishane firarisi olduğu ortaya çıkan adam, Gürcistan'a geçmeye çabalarken ormanda yaralandı. Kurtulamayacağını anlayan vatandaş, köşe bucak kaçtığı jandarmadan yardım istedi.
Köşe Bucak Kaçtığı Jandarmadan Yardım İstemek Zorunda Kaldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ormanlık alanda mahsur kalan vatandaşı kurtarmaya giden jandarma ekipleri hayatını kurtardıkları kişinin kimliğini öğrenince şok oldu. Ekiplerin düştüğü yerden çıkardığı ikişi Gürcistan’a kaçmaya çalışan bir cezaevi firarisiydi.

Artvin’deki sarp ormanlık alandan Gürcistan’a geçmeye çalışan kişi, gecenin karanlığının azizliğine uğrayarak 10 metrelik yarığa düştü. Ayağı kırılan kişi yürümeye çalışsa da bunu başaramadı. Bir süre bekledikten sonra kurtulamayacağını anlayan vatandaş, köşe bucak kaçtığı jandarmadan yardım istemek zorunda kaldı. Üzerindeki cep telefonu ile jandarmayı arayan adam acil yardım talep etti. Bunun üzerine jandarma ekipleri, sağlık görevlileri ve AFAD ekiplerini de yanlarına alarak ormanlık alana gitti.

1 SAATTE KURTARILDI

Firarinin cep telefonundan alınan sinyal sayesinde bulunduğu bölgeyi belirleyen jandarma ekipleri kısa sürede adama ulaşmayı başardı. Düştüğü yarıktan çıkamayan adam AFAD ekiplerinin 1 saatlik uğraşı sonucu kurtarıldı ve tedavi için hastaneye kaldırıldı. Uzun süredir cezaevi firarisi olduğu anlaşılan kişi hastanedeki tedavisinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürülecek. Jandarma ekiplerinden olay ile ilgili yapılan açıklamada ise bölgelerinde Gürcistan’a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan çok kişi olduğunu, bu durum karşısında sıkı tedbirler alarak görevlerini yaptıkları vurgulandı.

  • jandarma
  • yardım
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.