Korsan taksiye binen müşteriye ceza kesildi!

Arnavutköy’de yapılan denetimlerde korsan taksiciye 13 bin, müşterisine ise 446 lira ceza kesildi. Ceza kesilen müşteri, “Korsan taksiye binmenin cezasının olduğunu bilmiyordum. Bilseydim binmezdim. Bindiğime bin pişman oldum” şeklinde konuştu.
Takip et
Korsan taksiye binen müşteriye ceza kesildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri tarafından Arnavutköy’de korsan taksicilere yönelik denetim gerçekleştirildi. Sivil Trafik Ekipleri’nin durdurduğu bir arabanın korsan taksi olarak kullanıldığı ortaya çıkarıldı. Korsan taksi taşımacılığı yapan şoföre ikinci defa korsan taksicilik yaptığı için 13 bin 400 lira idari para cezası kesilirken, araba de 2 ay trafikten menedilerek Yediemin Otoparkı’na çekildi. Korsan taksiyi kullanan müşterilere de 446 lira idari para cezası uygulandı. Korsan taksiciyse kendisine soru soran muhabirin mikrofonunu göstererek ‘Kırarım onu’ şeklinde konuştu.

“HER ZAMAN KORSAN TAKSİYE BİNİYORUM FAKAT İLK KEZ CEZA YAZILIYOR”

Korsan taksi kullanan yabancı uyruklu Fulya Süleyman, “Babamla beraber merkeze gidecektik. Otobüs ve taksi bulamadığımız için korsan taksiye bindik. Biz korsan taksiyi arayıp çağırmadık. Durakta korsan taksici ‘merkeze giden var mı?’ diyerek bağırdı. Biz de bindik. Korsan taksiye binmenin cezasının olduğunu bilmiyordum. Bilseydim binmezdim. Bindiğime bin pişman oldum. Her zaman korsan taksiye biniyorum, fakat ilk kez ceza yazılıyor. Gideceğim yere şu an da geç kaldım” şeklinde konuştu.

“KORSAN TAKSİCİLİK YAPMIYORUM”

Denetim için ekipler tarafından arabası durdurulan İrfani Turmuş, “Korsan taksilere karşıyım. Polis bey yanımdaki hanımefendinin kim olduğunu sordu, komşum olduğunu söyledim” şeklinde konuştu. Nurettin Korkmaz ise “Polisler korsan taksi denetimi yapıyor. Ama ben korsan taksicilik yapmıyorum. Nişana geldim. Araçta bulunan kişide eniştem oluyor. Polis ekiplerinin gerçekleştirdiği uygulama çok güzel. Bu biçimde başkalarının ekmeğiyle oynayanlar denetleniyor” ifadelerini kullandı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada, “Arnavutköy İlçesi genelinde, 01.01.2021 ve 20.11.2021 tarihleri arasında Sivil Trafik Ekiplerimizce korsan taksicilik faaliyeti ile alakalı yapılan denetimlerde; Toplam 408 tane araç kontrol edilmiştir. Bu 408 araçtan 102’si korsan taksi, 101’i korsan taksiden yolculuk hizmeti alan kişi olmak üzere toplam 203 tane cezai işlem uygulanmıştır ve toplam 728 bin 446 ceza kesilmiştir. Yapılan denetimlerde 102 tane araç korsan taksicilik yapması sebebiyle 60 gün süre ile trafikten menedilmiştir” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.