Koronavirüse yakalanıp ölen Duygu Abacı Arslan’ın bebeği sezaryenle alındı!

Amasya’da koronavirüs tedavisi gören 6 aylık hamile Duygu Abacı Arslan’ın (25) vaziyeti ağırlaşınca bebeği sezaryenle alındı. Duygu Abacı Arslan daha sonra kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.
Takip et
Koronavirüse yakalanıp ölen Duygu Abacı Arslan’ın bebeği sezaryenle alındı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amasya’da yaşayan Duygu Abacı Arslan, bebeğine 6 aylık hamileyken rahatsızlandı. Gittiği hastanede yapılan muayene ve tetkiklerin sonrasında Arslan’ın Covid-19 testi olumlu çıktı. Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Arslan’ın, vaziyeti kötüleşince, doktorlar sezaryen kararı aldı. Yapılan operasyonda Arslan, bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Sezaryenin sonrasında ilk defa anne olacak olan Arslan, çocuğunu kucağına alamadan Çorum’daki hastaneye sevk edildi. Yapılan bütün müdahalelere karşın Arslan, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Ölümü ailesi ve arkadaşlarını hüzne boğan Arslan, dün Amasya’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Koronavirüse yakalanıp ölen Duygu Abacı Arslan’ın bebeği sezaryenle alındı!

YAMAÇ’IN VAZIYETI İYİ

Öte yandan, dünyaya gelen ve ‘Yamaç’ isimi verilen bebeğin ise Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisinin tamamlanmasının sonrasında taburcu edildiği, sağlık vaziyetinin da iyi olduğu öğrenildi.

GERİYE ANILARI KALDI

İlk defa anne olma heyecanı yaşayan fakat yakalandığı koronovirüse yenik düşerek hayatını kaybeden Duygu Abacı Arslan’dan geriye eşiyle beraber çekildiği fotoğraf ve videoları kaldı. Kına gecesine ait videoda oynayan Arslan’ın, görüntüleri ise yürekleri burktu. Ölümü büyük üzüntüye neden olan genç kadının arkadaşları ise sosyal medya üstünden üzüntülerini “Bu zamansız gidiş hiç olmadı be güzelim mekânın cennet olsun nurlar içinde yat” notuyla paylaştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.