adplus-dvertising

Koronavirüs tablosu açıklandı, 18 Nisan vaka sayısı kaç?

Koronavirüs vaka ve ölü sayıları ile ilgili her gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan veriler tablo halinde bugünde hazırlanıyor. 18 Nisan Koronavirüs Tablosu ile ilgili ayrıntılı bilgiler ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları haberimizin detayında.
Takip et
Koronavirüs tablosu açıklandı, 18 Nisan vaka sayısı kaç?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

KORONA TABLOSU BELLİ OLDU! 18 NİSAN 2021

Koronavirüs tablosu açıklandı, 18 Nisan vaka sayısı kaç?

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanacak olan koronavirüs tablosu her gün anlık olarak sitemizde yayımlanmaktadır. Saat 18:00’dan sonra yayımlanması beklenen 18 Nisan 2021 tablosu ile ilgili detayları açıklanır açıklanmaz sitemizden bulabileceğiniz gibi koronavirüs hakkındaki son gelişmeleri de haberimizden takip edebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamaları ve dünya genelinde koronavirüs ile ilgili yaşanan son gelişmelerini sizler için derledik.

17 Nisan 2021 KORONAVİRÜS TABLOSU

Dün açıklanan verilere göre Türkiye’de 17 Nisan 2021 tarihinde koronavirüs sebebiyle 288 kişi yaşamını yitirdi. Hasta tasıyı 2.973 olarak belirlenirken vaka sayıları 62.606 oldu. İyileşenlerin sayısı ise 52.184 olarak tespit edildi.

Koronavirüs tablosu açıklandı, 18 Nisan vaka sayısı kaç?

YERLİ AŞI NE ZAMAN HAZIR OLACAK?

Son Türkiye’de artan vaka sayıları yerli aşı ile ilgili tartışmaları da hemen her gün yeniden gündeme getiriyor. Hafta başında yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli aşı için FAZ-2 çalışmalarının bitirildiğini duyurdu. Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen aşının FAZ-3 çalışmalarına ise bir kaç hafta içerisinde başlanacağı belirtildi. Eylül ayında tamamlanması düşünülen yerli aşı çalışmaları sonrası seri üretime geçilmesi planlanıyor.

KORONAVİRÜS TABLOSU NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

Sağlık bakanlığı tarafından akşam saatlerinde açıklanan koronavirüs tablosu genellikle saat 18:00’dan sonra Sağlık Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinden paylaşılıyor. “https://covid19.saglik.gov.tr/” adresinde erişilebilen tablo bazı günler bakanlık yoğunluğuna bağlı olarak gece saatlerine kadar açıklanmayabiliyor. Tablo’da Türkiye’nin güncel durumunu belirten vaka sayıları, hasta sayısı, vefat sayısı, iyileşenler sayısı ve test sayısı gibi bir çok veriyi bulmak mümkün. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı haftalık olarak illere göre risk dağılım haritası da açıklıyor. Tüm bu gelişmeler haber.com ekibi tarafından anlık olarak takip edilerek kullanıcılara aktarılmaktadır.

Koronavirüs tablosu açıklandı, 18 Nisan vaka sayısı kaç?

HİNDİSTAN’DA KORONAVİRÜS AŞISINA KISITLAMA GELDİ!

Dünyanın en kalabalık nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Hindistan’da koronavirüs önü alınamaz bir şekilde halk sağlığını tehdit ediyor. 14 milyondan fazla kişiye bulaşan virüs ile ilgili hükümet yeni tedbirleri masaya yatırdı. Dünyanın en büyük aşı üreticilerinden biri olan Hindistan Nisan ayı sonuna kadar 50 milyon doz aşı üretmeyi planlıyor. Ancak hızla artan vaka sayıları karşısında üretilecek aşıların dahi yeterli gelememe olasılığı yüksek. Bu sebepten Hindistan koronavirüs aşılarının ülke dışına çıkarılmasını yasakladı.

BAKAN KOCA’YA SESLENDİ “ANNEM ÖLÜYOR”

Gizem Küçükyavuz isimli vatandaşın Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım sosyal medyada büyük ses getirdi. Akciğer hastalığı bulunan 56 yaşındaki annesi için yardım isteyen Küçükyavuz, yoğum bakımlardaki doluluk sebebiyle annesine yer bulamadığını iddia ederek Bakan Koca’ya seslendi. Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde yatan annesinin entübe edildiğini ancak yoğun bakımda yer bulunamadığı için 12 saattir beklediklerinden yakındı. Küçükyavuz’un paylaşımı kısa süre içerisinde binlerce yorum ve paylaşım aldı. Olayın ardından bir açıklama daha yapan Küçükyavuz, annesinin yoğum bakıma alındığını belirterek kendisine destek olan herkese teşekkür ettiğini açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.