Koronavirüs salgınına 5G teknolojisi mi sebep oldu?

5G teknolojisinin Koronavirüs'ün yayılmasında etken olduğunu düşünen dünyanın dört bir yanındaki protestocular eyleme hazırlanıyor.

Binlerce kişi yeni tip Koronavirüs salgınının 5G teknolojisiyle bağlantılı olduğu yönündeki teorisini destekleyen protestolar düzenlemek için internet üstünden toplanıyor. ‘Dünya Çapında 5G Karşıtı Birleşik Protesto – Paskalya Ayaklanması’ ismindeki bir grup, dünyayı 13 Nisan’da akıllı telefonlarını, tabletlerini ve kişisel bilgisayarlarını kapatarak protestoya çağırdı.

Independent Türkçe’de yer verilen bir habere göre, 5G’nin Koronavirüs’le bağlantılı olduğu teorisine inanan 10 binden fazla kişi, Paskalya Pazartesi’sinde yeni nesil hücresel internet teknolojisinin piyasaya sürülmesini önlemeyi amaçlayan küresel protesto düzenlemek için bir Facebook grubunda bir araya geldi.

‘Dünya Çapında 5G Karşıtı Birleşik Protesto – Paskalya Ayaklanması’ ismindeki grup, dünyayı 13 Nisan’da akıllı telefonlarını, tabletlerini ve kişisel bilgisayarlarını kapatarak internet cihazlarını protestoya çağırdı.

Grubun Facebook sayfasında “Uzaktan ve sessizce duyulmamız gerekiyor. Firmaları ceplerinden vuracak ve ses çıkaracağız” ifadeleri kullanılıyor. Grubun yaratıcıları, mensupları şarkılar yazıp döviz hazırlamaya teşvik ediyor. Grup yöneticileri “Mümkün olduğunca oluşturucu olun. Gezegeniniz size güveniyor” ifadelerini kullandı.

Facebook ise grupları soruşturacağını duyurdu. Firma daha önce 5G ağları ve Koronavirüs’ün yayılması arasında bir bağlantı olduğunu öne süren bazı paylaşımları kaldıracağını açıklamıştı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı