Koronavirüs mutasyon geçirdi! Gücünü kabyediyor

Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili "Virüs mutasyona uğradı mı?" sorusuna yanıt veren İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Recep Demirhan, "Virüsün öldürücülüğünde azalma söz konusu. Virüs güç kaybederek mutasyona uğruyor ama rehavete kapılmayalım" dedi.

Türkiye’de 4007 kişinin ölümüne neden olan ve144 bin 749 kişiyi enfekte eden koronavirüsle alakalı umut veren bir gelişme meydana geldi. Türkiye’deki koronavirüs hastalarıyla ilk karşılaşan hastanelerden olan Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekimi Recep Demirhan, virüsün öldürücülüğünde bir azalma olduğunu müjdeledi.

“VİRÜS GÜÇ KAYBEDEREK MUTASYONA UĞRUYOR”

Haber Global’e açıklamalarda bulunan Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Recep Demirhan, “Bu tamamen bir gözlem; virüsün öldürücülüğünde azalma söz konusu. Virüs güç kaybederek mutasyona uğruyor. Bunu söylerken imtina ederek söylüyorum. Rehavete kapılmayalım. Şok tablosunda yüksek ateşli hastalar görüyorduk. Şuanda daha hafif klinik tabloyla seyreden hastaları görüyoruz. Bu vaziyet, virüsün mutasyona uğradığını, ölümcüllüğünde bir azalma olduğunu düşündürüyor. Tabi bunun klinik çalışmalarının yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“TEDAVİ ETTİĞİMİZ HASTALARIMIZ ÇOĞUNLUKTA”

Kovid-19 yoğun bakımında görev yapan bir doktor ise “İlk başlangıca göre biraz daha sakin gidiyor.Tedavi ederek sağlığına kavuşturduğumuz hastalarımız çoğunlukta.” açıklamasında bulundu.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı