Koronavirüs Hindistan’da panik ve izdihama sebep oldu!

Corona virüsünün hızını artırdığı ülkelerden Hindistan, vaka sayılarında salgının ortaya çıktığı Çin'i geride bıraktı. İşsiz kalan binlerce kişi evlerine dönmek için uzun kuyruklar oluştururken, göçmenleri taşıyan kamyonun karıştığı kazada 24 kişi hayatını kaybetti.

Dünya genelinde 4.5 milyon vaka sınırı aşan corona virüsünde, bir ülke daha salgının başladığı Çin’i geride bıraktı. Hindistan Sağlık Bakanlığı ülke genelinde 85 bin 940 vakanın kayıtlara geçtiğini duyurdu. Asemptomatik vakaları tespit etmekle mücadele eden Çin’de ise bu rakam 82 bin 941.

Çin salgını kontrol altına alma sürecindeyken, Hindistan da tıpkı Rusya gibi virüsün hız kazandığı günlerden geçiyor. 2 bin 753 kişinin yaşamını yitirdiği ülkede, eyaletler arası yer değiştirmek mecburiyetinde olan göçmen işçiler ile alakalı da dram meydana geliyor.

Karantina uygulamalarının başladığı 24 Mart’tan bu yana yüz binlerce kişi, işsiz kaldığı için evlerine dönmeye çalışıyor. Kendi olanaklarıyla yola koyulanlar kilometrelerce yürümek mecburiyetinde kalırken, hükümetin salgının yayılmaması için tren ve otobüslerle göndermek üzere beklettiği işçilerin yarattığı uzun kuyruklar uluslararası ajansların görüntülerine yansıyor.

Toplu halde bekletilen işçiler arasında ne sosyal mesafe ne de öbür kurallara dikkat ediliyor.

24 KİŞİ KAZADA CAN VERDİ

Öte yandan Uttar Pradeş eyaletine bağlı Auraiya bölgesinde, evlerine dönmeye çalışan işçileri taşıyan kamyon bir başka araçla çarpıştı. Kazada en az 24 kişi yaşımını yitirirken, onlarca kişi de yaralandı.

Bölgede görev yapan polis ekiplerinden Suresh Kumar, kazayla alakalı soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı