Koronavirüs aşısı etkisini göstermeye başladı! Vaka sayıları azalıyor…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece yarısı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Büyüklerimizin küçüklerimize kavuşması için kolları sıvıyoruz” ifadelerini kullanarak koronavirüs aşılarıyla alakalı güzel haberi duyurdu. Bakan Koca, “Yapılan incelemeler, Bakanlığımızca uygulanmakta olan Covid-19 aşılarının hastalığı ağır geçirme riskini, hastaneye yatış oranını ve ölüm oranını azalttığını göstermiştir” şeklinde konuştu.
Takip et
Koronavirüs aşısı etkisini göstermeye başladı! Vaka sayıları azalıyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadelede planlı biçimde uygulanan aşılama çalışmalarına dikkat çekmek için Twitter hesabından paylaşım yaptı.

“AŞILAR HASTANEYE YATIŞ ORANINI VE ÖLÜM ORANINI AZALTIYOR”

Bakan Koca’nın, “Büyüklerimizin küçüklerimize kavuşması için kolları sıvıyoruz” notuyla paylaştığı videoda “Yapılan incelemeler, Bakanlığımızca uygulanmakta olan Covid-19 aşılarının hastalığı ağır geçirme riskini, hastaneye yatış oranını ve ölüm oranını azalttığını göstermiştir” şeklinde konuştu.

İşte o paylaşım;

Koronavirüs aşısı etkisini göstermeye başladı! Vaka sayıları azalıyor…

TÜRKİYE’DE AŞI SAYISI 30 MİLYON DOZU GEÇTİ

Türkiye’de yapılan toplam koronavirüs aşısı 30 milyonu geçti. Konuyla alakalı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir paylaşım yapmış ve “Nüfusumuzun üçte birinden fazla doz aşı uygulanmış oldu. Nüfusumuzun üç katından fazla doz aşı için anlaşmamız bulunuyor. Yarın bugünden daha güzel olacak. Bu kuvvete güvenin” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.