Koronavirüs ABD’ye Vietnam savaşından daha çok zarar verdi!

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölü sayısının, Vietnam Savaşı'nda yaşamını yitiren Amerikalı sayısını geçtiği açıkladı.

Kovid-19 vaka ve ölü istatistiklerini takip eden John Hopkins Üniversitesinin paylaştığı son verilere göre, yeni tip koronavirüs, ABD’ye Vietnam Savaşı’ndan daha çok can kaybı yaşattı.

Buna göre salı akşam saatlerinde ABD’de virüsten dolayı ölenlerin sayısı 58 bin 350’yi geçti. Böylece salgın, Amerikan Ulusal Arşivi kayıtlarına göre Vietnam Savaşı’nda yaşamını yitiren Amerikalı sayısı olan 58 bin 220’yi geride bıraktı.

Amerikan medyasında yer verilen haberlere göre Kovid-19 salgınındaki ölüm oranları da Vietnam Savaşı’ndaki oranları aştı. ABD’de Kovid-19’un ölüm oranı her 100 bin kişi bazında 17.6 olarak gerçekleşirken, bu oran Vietnam Savaşı’nın en yoğun kabul edildiği 1968 senesinde her 100 bin kişide 8.5 Amerikan askeri olarak kayıtlara geçti.

Kovid-19 salgınının küresel manada merkezi haline gelen ABD’de vaka sayısı 1 milyon barajını geçerken, ölü sayısı ise 58 bin 350’yi aştı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı