Koronavirüs ABD’ye en karanlık kışı yaşatacak!

ABD Başkanı Donald Trump'ı corona virüsüne karşı uyardığı için görevden alındığını iddia eden eski Sağlık Bakanlığı yetkilisi Dr. Rick Bright, ülkenin en karanlık kışı yaşayacağını öne sürdü. Bright, "ABD'nin henüz aşı planı yok" dedi.

Corona virüsünün en çok can kaybına yol açtığı ülke olan ABD’de sular durulmuyor. Başkan Donald Trump’ı salgın öncesinde uyardığını iddia ederek gündeme gelen eski Sağlık Bakanlığı yetkilisi Dr. Rick Bright, Temsilciler Meclisi’nde ifade verdi.

ABD’nin tarihinin en karanlık kışını yaşayacağını belirten Bright, “Sonbahar aylarında salgın mevsimsel griple birleşip sağlık sistemimiz üstünde benzeri görülmemiş bir baskıya yol açacak. Ulusal düzeyde bir mücadele planı ortaya koyamazsak, salgının daha da kötüleşerek can kaybının katlanacağından endişeliyim” şeklinde konuştu.

AŞI PLANI YOK

ABD’nin pek çok ülkeyle ortak girişimleri olmasına karşın bunu inandırıcı bulmadığını ifade eden Dr. Bright, ülkenin etkin bir aşı planı olmadığını ve bunun büyük bir problem teşkil ettiğini vurguladı.

Bright, ülkede ekonomiyi canlandırmak için tedbirlerin erken kaldırılmasına da karşı olduğunu söyleyerek, bunun daha büyük felaketlere zemin hazırlayacağını savundu.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı