adplus-dvertising

Korona virüs hastanesinde yangın! 27 kişi yanarak öldü…

Irak'ta korona virüs hastalarının kaldığı bir hastanede yangın çıktı. Bağdat'ta bulunan hastanede yangın sebebiyle en az 27 kişi öldü 30 kişi yaralandı.
Takip et
Korona virüs hastanesinde yangın! 27 kişi yanarak öldü…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Irak’ın başkenti Bağdat’ta korona virüs hastalarının kaldığı Ebu el-Hatip Hastanesinde çıkan yangında 27 kişi yaşımını yitirirken, 30’dan fazla kişi de yaralandı.

Sivil Savunma Müdürlüğü kaynakları, ortalama 100 hastanın da yangından kurtarıldığını aktardı. Yangın esnasında hastane önünde toplananlar hastaları kurtarmak için bina pencerelerine tırmanarak sivil savunma ekiplerine yardım etti.

Korona virüs hastanesinde yangın! 27 kişi yanarak öldü…

Yangının oksijen tüpünün patlaması neticesi çıktığı ve alevlerin kısa bir sürede hastane binasına yayıldığı söylendi.

En az 10 itfaiye aracının müdahale ettiği yangının kontrol altına alındığı öğrenildi.

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi de yaptığı yazılı açıklamada, yaşanan olayı kınadı ve hastanede yangın sebebinin araştırılması için inceleme başlatılması talimatı verdiğini bildirdi.

Irak İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (bağımsız) Mensubu Ali Beyati ise, Bağdat’taki hastanede çıkan yangın neticesi ölü sayısının 35 ile 40 arasında olduğunu belirtti.

Beyati, “İbn el-Hatip Hastanesi’nde çıkan yangından dolayı ölü sayısı ile ilgili net veriler olmamakla beraber ilk belirlemelere göre bu 35 ile 40 arasındadır.” şeklinde konuştu.

Irak Sağlık ve Çevre Bakanlığından henüz konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapılmazken, sosyal medyada “Sağlık Bakanı Hasan Temimi görevden alınsın” biçiminde tepkiler dile getirildi.

Öte yandan yangında yaşamını yitirenlerin cenazeleri ailelerine teslim edilmeye başlandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.