Korkunç iddia: Yavru kediler köpeklere yem edildi!

Adana'da bir dinlenme parkı içinde kurulan kedi evindeki anne kedi ve 6 yavrusunun iddiaya göre, beslenmesi yasak köpeklere öldürtülmesi tepkilere neden oldu. Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı (KİHAYKO) Metin Yıldırım, "Yavru kediler daha anne sütünden kesilmemiş, gözleri yeni açılmış, yürümekte zorlanan yavrulardı. Çok acı bir durum bu. Geldiğimizde yüreğimiz parçalandı. Sokak köpeklerinin bunu yapabileceğini sanmıyorum. Yasak ırk köpeklerini masum kedilerin üzerine saldırtan sadist ruhlu insanların yaptığını düşünüyorum" dedi

Adana’da bir dinlenme parkı içinde kurulan kedi evindeki anne kedi ve 6 yavrusunun öldürülmesi, tepkilere neden oldu. Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı (KİHAYKO) Metin Yıldırım, kedilerin, beslenmesi yasak cins köpeklerle insan eliyle öldürülmüş olabileceğini öne sürdü.

Olay, dün merkez Seyhan ilçesi Yenibaraj Mahallesi’ndeki dinlenme parkında onlarca kedinin barındığı ve hayvanseverlerce beslendiği kedi evinde yaşandı. Sabah saatlerinde kedi evine gelen hayvanseverler, bir anne kedi ile 6 yavrusunu ölü halde bulunca büyük üzüntü yaşadı. Olay, sosyal medyada da paylaşılınca hayvanseverlerin büyük tepkisini çekti.

KEDİLERİN ÜZERİNDE DİŞ İZLERİNE RASTLANDI

İlk olarak kedilerin zehirlenerek öldüğünü düşünen hayvanseverler, daha ayrıntılı incelediklerinde hayvanların üzerlerinde diş izlerine rastladı. Parkta güvenlik kamerası olmadığı için olayın nasıl meydana geldiği ile alakalı net bilgi bulunmazken, KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, sokak köpeklerinin bu şekilde bir şey yapamayacağını, beslenmesi yasak cins köpeklerle insan eliyle yapılmış olma olasılığı üstünde durduklarını söyledi.

‘SADİST RUHLU İNSANLARIN YAPTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

Adana’da zaman zaman yasak ırk köpeklerin sahiplerinin komutlarıyla kedileri parçaladığı acı olayların meydana geldiğini hatırlatan Yıldırım, “Tahminime göre birden fazla yasak ırk köpeğin saldırısı var burada. 6 kediyi bir köpeğin aynı anda öldürmesi mümkün değil. Yavru kediler daha anne sütünden kesilmemiş, gözleri yeni açılmış, yürümekte zorlanan yavrulardı. Çok acı bir vaziyet bu. Geldiğimizde yüreğimiz parçalandı, vahşete düşüren bir görüntüydü. Sokak köpeklerinin bunu yapabileceğini zannetmiyorum. Çünkü bugüne kadar burada sokak köpeklerinin bir saldırısı yaşanmadı. Herhangi bir kedi ölümü yaşanmadı. Büyük olasılıkla parklara gelip, yasak ırk köpeklerini masum kedilerin üstüne saldırtan sadist ruhlu insanların yaptığını düşünüyorum” diyerek konuştu.

Korkunç iddia: Yavru kediler köpeklere yem edildi!

‘BELEDİYENİN BURAYA KAMERA SİSTEMİ KURMASI LAZIM’

Bayramın bitiminde alakalı kurumlara şikayette bulunacaklarını aktaran Yıldırım, şu şekilde devam etti: “Burada sabah 09.00’da olay olmuş. Polisle alakalı bir şey yok. Çünkü 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre yetkili kurum Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı birimler, Doğa Koruma ve Milli Parklar. Bayram sonrası onlarla görüşeceğiz ama müracaatın ardından bir netice almamız mümkün değil. Çünkü burada herhangi bir kamera sistemi yok. Sağımızda ve solumuzda 30 senedir bitmek bilmeyen iki adet apartman inşaatı var. Buradaki gelişmeleri izleyebileceğim bir kamera sistemi mevcut değil. Seyhan Belediyesi’nin buraya çok acil bir kamera sistemi kurması gerekir. Neticede burası park. İnsanlar da burada saldırıya uğrayabilir. İkincisi ise bu kediler için burada korunaklı, çitle çevrili bir alan yapılması gerekir. Seyhan Belediyesi’ni bu konuda göreve davet ediyoruz.”

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı