Koranavirüs aşı sırası gençlere geldi! 20’li yaşlar Haziran sonu aşı sırasına alınacak…

Haziran ayıyla beraber aşılma süreci hızlanırken, Sağlık Bakanı Fahrettin koca ay sonunu işaret ederek 20’li yaşlara sıra geleceğini duyurdu.
Takip et
Koranavirüs aşı sırası gençlere geldi! 20’li yaşlar Haziran sonu aşı sırasına alınacak…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1 Haziran’da başlatılan kademeli normalleşme süreciyle beraber aşılamaya da hız verildi. Yaş grupları kademeli olarak aşılamaya dahil edilirken, birçok meslek grubu da sıraya eklendi.

KARGO ÇALIŞANLARI VE KURYELER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı son paylaşımda kargo çalışanları ve kuryelerin de aşılarına bugün itibarıyla başlanacağını duyurmuştu. Bakan Koca öncesinde ise şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafın da aşı programına dahil edildiğini açılamıştı.

20’Lİ YAŞLAR AY SONU

Pazartesi günü itibarıyla 40 yaş üzeri vatandaşların da aşı programına dahil olması beklenirken, Bakan Koca’dan sevindiren bir haber geldi. Sabah gazetesinden Okan Müderrisoğlu’na açıklamalarda bulunan Koca, haziran ayı sonunda 20’li yaşlara da sıra geleceğini söyledi. Maske konusunda ise Bakan Koca “Virüsün uğradığı mutasyonlar gözetilerek en az 2 metre mesafe bırakılması önerildi. 2 metre mesafeyi koruyanlar maskeyi çıkarabilir.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.