Köprülerde Bakım Başlayınca Trafik Arttı!

İstanbul’da önceden duyurulan köprü bakımları başlayınca trafik yoğunluğunda ciddi bir artış yaşandı. Çalışmaların 17 Ağustos’a kadar sürmesi bekleniyor.

KGM tarafından önceden duyurulan “15 Temmuz Şehitler Köprüsü Ana Halat Semer Bölgesi Geçiş Takviyesi ve FSM Köprüsü Ankrajlarının Su Drenajı Yapım İşi” başladı. Köprülerde bazı şeritler trafiğe kapatıldı.

FSM köprüsünden eski asfalt kaldırılacak ve yeniden dökülecek. KGM yaptığı duyuruda İstanbul halkını en az seviyede etkilemeye dikkat edeceklerini ve 24 saat / 3 vardiya sistemiyle çalışacaklarını duyurmuştu. Çalışmalar boyunca FSM Köprüsü’nden 4 şerit kapatılacak. Trafik 2 şeritten gidiş ve geliş olarak yapılacak. Bütün önlemlerin önceden alındığı çalışmada, sürücülerin de trafik işaretlerine uygun hareket etmeleri istendi.

AVRASYA TÜNELİ’DE ETKİLENDİ

Çalışmalar nedeniyle sabah saatlerinde İstanbul trafiğinde ciddi bir artış yaşandı. İki köprüde çalışmalar nedeniyle trafik oluşurken, Avrasya Tüneli’nde de kuyruk oluştuğu gözlemlendi. Bakım çalışmaları 52 gün boyunca devam edecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı