adplus-dvertising

Köpekten kaçarken kamyon altında kalan Mahra’nın 10’uncu doğum günü mezarında kutlandı

Antalya’nın Serik ilçesinde sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun altında kalan ve 23 günlük hayat mücadelesini kaybeden 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar’ın 10’uncu doğum günü, ailesi ve arkadaşlarının katılımıyla mezarı başında kutlandı. Gözyaşlarının sel olduğu kutlamada dualar edilip pasta kesildi. Anne Derya Pınar, kızının mezarına sarılarak, “Doğum günün kutlu olsun kızım. İyi ki benim kızımsın” diye gözyaşı döktü.
Takip et
Köpekten kaçarken kamyon altında kalan Mahra’nın 10’uncu doğum günü mezarında kutlandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ailesi, arkadaşları ve sevenleri, ölümüyle bütün Türkiye’yi kanun boğan Mahra’yı 17 Nisan’daki doğum gününde unutmadı. Çok sevdikleri kızlarının mezarı başında dua eden aile, “Canım kızım iyi ki doğdun. Meleğimsin” yazılı pasta ile küçük Mahra’nın 10. yaşını kutladı. “Yaşasaydı hem okulunda hem de evde doğum gününü kutlayacaktık” diyen acılı anne Pınar, “Mahra doğum günü pastasını önceden seçmişti. Hediye olarak, bizden yavru bir kedi istemişti” şeklinde konuştu.

Köpekten kaçarken kamyon altında kalan Mahra’nın 10’uncu doğum günü mezarında kutlandı

Ölümü Türkiye’yi kanun boğdu

Mahra Melin Pınar, 5 Mart günü Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek turizm merkezinde sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun altında kaldı. Hemen Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan küçük Mahra, bir bacağı ampute edilmesine karşın 23 günlük hayat mücadelesini kaybetti. Ölümüyle dünyaların başına yıkıldığını ve bütün her şeyin yarım kaldığını söyleyen anne Pınar, “Mahra giderken çok büyük bir sorumluluk bıraktı omuzlarımıza. Başka insanlar böyle zarar görmesin” diyerek konuştu.
Mahra’nın sınıf arkadaşı Yiğit Yorulmaz ise yazdığı mektubu arkadaşına okuduğu an bütün aileyi ve yakınlarını gözyaşına boğdu. Duygu dolu anların meydana geldiği olay sonrası Pınar ailesi ve yakınları, hep bir ağızdan küçük Mahra için “İyi ki doğdun” diye, pasta üstündeki mumları üflediler.

Köpekten kaçarken kamyon altında kalan Mahra’nın 10’uncu doğum günü mezarında kutlandı

Sokak köpeklerini önemsemediler, kızımın canına mal oldu

Doğum günü kutlanması gereken yerin kızının mezarı başı olmadığını ve engellenemeyen bir problem yüzünden çocuğunu kaybettiğini söyleyen anne Derya Pınar, “Mahra doğum günü pastasını önceden seçmişti. ‘Anneciğim lütfen, konsept bir şey yapmayın. Ben böyle istiyorum’ demişti. ‘Tamam’ demiştim. Ona göre zaten alacaktık. Kedi istiyordu, daha yeni yavruları olan bir kedi görmüştü arkadaşımızda. Sütten kesilmesini bekliyorduk. Ben de Mahra’ya ilk sınavlarından 100 alırsan istediğin kediyi alacağım dedim. Zaten başarılı bir çocuktu, hırs yapması için söylemiştim. O zaten istediği kediyi görüp beğenmişti. Birkaç gün önce kedi sütten kesildi onu eve getirdik. Çok zor, doğum günü kutlamamız gereken yer burası değildi. Bu Şekilde olmayabilirdi, engellenemeyen problem yüzünden ben çocuğumu kaybettim. Bambaşka hayallerimiz ve planlarımız vardı. Her şey yarım kaldı, dünyamız yıkıldı. Mahrasız yaşam çok zor, çok büyük bir dayanak. İşte bebek onu arıyor, öbür oğlum onu arıyor, psikolojik tedavi görüyor zaten ona başladık. Bebek ablasının videolarını izleyince ağlamaya başlıyor. Mahra Pelin 17 Nisan, bebeğimiz 17 Ekim doğumlu. Kıvanç bugün tam 1 buçuk yaşında. Beraber kutlayacaktık, Mahra 10 yaşında olacaktı çok hevesleniyordu, çok umutluydu doğum günü için. Hem okulda hem de evde doğum günü yapmayı düşünüyorduk. Tüm planlarımız yarım kaldı. Mahra giderken çok büyük bir sorumluluk bıraktı omuzlarımıza. Başka insanlar böyle zarar görmesin. Hayvanlar da sokaklarda suistimale uğramasın diyerek bir görev verdi ben öyle inanıyorum ve öyle olduğunu görüyorum” dedi.

Köpekten kaçarken kamyon altında kalan Mahra’nın 10’uncu doğum günü mezarında kutlandı

“Doğum gününü mezarında kutlamak varmış”

Kızının mezarına sarılarak gözyaşı döken baba Murat Pınar, “Çok zor bir gün. Yanımızda olması için çok şey yapardım. Olmadı doğum gününü burada kutlamak varmış. Eşimin de dediği gibi çok şeye sebep oldu. Herkesin ufkunu açtı, herkese ışık oldu. Onun bu hale düşmesinde vefat etmesinde sorumlu olan herkesin içinde vicdan olması gerekiyor. Garip garip saldırılar yapıyorlar hiç iyi şeyler söylemeyenler var. Tamamını Allah’a havale ediyorum. Kızım burada her zaman kalbimizde. Her 17 Nisan’da burada doğum gününü kutlayacağız kesinlikle vazgeçmeyeceğiz. Gönül isterdi ki evimizde kutlayalım ama olmadı. Bugün doğum günü olması sebebiyle Ankaragücü taraftar abileri, Mahra için bir sürpriz hazırlamışlar. Statta doğum gününü kutladıkları bir pankartını asmışlar. Bütün Ankaragücülü abilerine çok teşekkür ediyorum. Herkesin kızı oldu benim kızım. Herkes sahip çıktı. Herkese ışık olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.