Köpekleri Traktörün Arkasına Bağlayarak Sürükledi! Valilik Harekete Geçti

Sivas’ın Kangal ilçesinde traktörün arkasına bağladığı 2 köpeği koşturan kişiye valilik para cezası kesti. Hayvanlara eziyet eden cani yoldan geçen başka bir sürücünün kamerası tarafından kayıt altına alındı.

Olay Sivan’ın Kangal ilçesinde meydana geldi. Traktör sürücüsü olan M.A. (43) seyir halindeki traktörünün arkasına 2 kangal köpeğini bağlayarak koşturdu. Yoldan geçen vatandaşların gördüğü olayda sürücülerden biri olayı cep telefonu kamerasına çekerek videoyu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.


Sürücüyü uyarmalarına rağmen köpekleri sürüklemeye devam eden adamın plaka bilgileri ve mevkisi de paylaşılınca valilik harekete geçti.  Paylaşımı gören ekipler çalışma başlatarak köpeklere eziyet kişinin kimliğini belirledi.

PARA CEZASI KESİLDİ

Valilik, köpeklere eziyet eden cani adamın Kangal’ın Külekli Köyü’nde oturan M.A. isimli sahış olduğunu tespit etti. Kimliği belirlenen kişiye 5199 Hayvanları Koruma Kanunu gereğince para cezası kesildi. Olayı valiliğe bildiren vatandaşlara teşekkürlerini ileten yetkililer bu ve buna benzer olayların yaşanmaması için takipte olduklarını ifade etti.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı