adplus-dvertising

Köpeklerden kaçarken düşen çocuk ağır yaralandı

Çorum’da sahipsiz köpeklerden kaçarken düşen çocuk ağır yaralandı. Dalağı parçalanan ve böbreğinde yırtılma yaşanan 14 yaşındaki Metehan’ın yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor.
Takip et
Köpeklerden kaçarken düşen çocuk ağır yaralandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay,5 Mayıs tarihinde Buharaevler Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgilere göre, 8. sınıf öğrencisi Metehan öğle arasında 5. Cadde’de bulunan parka gitti. Parkta sahipsiz köpeklerin üstüne doğru koşması üstüne Üresin, kaçmaya başladı. Kaçarken yolun karşısına geçmeye çalışan Metehan, ayağının refüje takılması neticesi düştü. Yoldan geçen bir şoförün haber vermesi olay yerine sağlık ekipleri geldi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan şanssız çocuk, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Dalağı parçalanan ve böbreğinde yırtılma yaşanan Metehan ameliyata alındı. Hayati tehlikeyi atlatan Metehan’ın yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor.

Olayla alakalı açıklama yapan Baba Aslan Üresin, çocuğunun arkadaşlarıyla beraber parkta otururken köpeğin kovalamaya başladığını söyleyerek, “Köpek kovalarken çocuğum kaldırıma yüzüstü düşüyor. O sırada oradan geçen bir şoför ambulansa veriyor. Çocuğum hastaneye kaldırılıyor. Yapılan tetkiklerde çocuğumda iç kanama olduğu, dalak ve böbreğinde yaralanma olduğu belirleniyor. Perşembe gününden beri yoğum bakımda. Parçalanan dalağı tamamen alınırken böbrekteki yırtılmalar tedavi ediliyor” şeklinde konuştu.

Ülkenin bir çok bölgesinde bu tür vakaları devamlı duyduklarını dile getiren Üresin, “Hayvan saldırılarının çoğu basına yansımıyor. Bulunduğumuz semtte de buna benzer çok vaka var. Fiziki müdahale olmadığı için adli ve sağlık kuruluşlarına intikal etmediği için bilinmiyor. Derdimiz sokak hayvanlarının tamamen yok edilmesi değil. Hayvanların kendi hayat alanları yaratılarak barınaklara alınması. İnsan sağlığı mühim. Çocuğum kaçarak kurtulmuş Allaha şükür. Fakat kaçarken araçta çıkabilir ve çarpabilirdi. Mühim olan çocuklarımızın sağlığı. Yetkililerin önlem aldığını biliyoruz. Eksiklik varsa eksikliğin giderilmesi noktasında lüzumlu çalışmaların yapılmasını talep ediyorum. İlgili kurumları göreve davet ediyorum. Sağlık çalışanlarına gösterdikleri yakın alakadan dolayı teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.