adplus-dvertising

Köpek güzellik yarışmasında dehşet

Adana’nın Ceyhan ilçesinde gerçekleştirilen köpek güzellik yarışmasında, bir köpeğin saldırısına uğrayan 3 yaşındaki Atabey Eryürekli yaralandı. Çocuğun babası, köpeğin sahibi ile organizasyona ev sahipliği yapan belediye hakkında suç duyurusunda bulundu.
Takip et
Köpek güzellik yarışmasında dehşet
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ceyhan Belediyesi koordinatörlüğünde Dünya Anadolu Köpek Irkları ve Kinoloji Derneği ile Uluslararası Avrasya Köpek Irkları Kinoloji Federasyonu iş birliğinde 7 Mayıs tarihinde Büyük Atatürk Parkı’nda “Patili Dostlar Güzellik Yarışması” düzenlendi.

Yarışma için parka getirilen köpeklerden biri, ağaca zincirli olmasına karşın Atabey Eryürekli’ye saldırdı. Saldırının hemen sonrasında yaşananlar bir vatandaşın sosyal medyadan yaptığı canlı yayına yansıdı. Yüzünden yaralanan küçük çocuk, Ceyhan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Küçük Atabey, buradaki müdahalenin sonrasında Adana Şehir Hastanesi Plastik Cerrahı Servisine sevk edildi.

Köpek güzellik yarışmasında dehşet

“En ciddi yarası göz kapağı yırtılması”

Baba Fatih Eryürekli, çok şanssız bir olay yaşadıklarını söyleyerek, “Rabbim evladımızı bize bağışladı şükürler olsun. Olay sonucunda yavrumuz yaralandı. Köpek saldırısından sonra uğradıktan sonra Adana Şehir Hastanesinde lüzumlu müdahaleler yapıldı. Evladımızın en önemlisi, en ciddi yarası göz kapağı yırtılması ve şükürler olsun ki gözünde şu anda ilk verilere göre herhangi bir şey yok. Kafasında, yanağında 2 tane yarası var, kolunda ve ayağında çeşitli yaralar yaşandı. Şükür duacıyız, sağlık vaziyeti her geçen gün iyiye gitmekte, inşallah çok daha iyiye gideceğiz. Çeşitli psikolojik desteklerimizi alıyoruz. En kısa sürede atlatacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Köpek güzellik yarışmasında dehşet

“Kimse bizimle iletişime geçmedi”

Köpeğin sahibi ve organizasyona ev sahipliği yapan Ceyhan Belediyesi görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Eryürekli, şunları kaydetti:

“Bu konunun peşini bırakmayacağız, derdimiz herhangi bir şey değil. Bir daha bu olay yaşanmasın, kimsenin canı yanmasın, aileler üzülmesin. Olayla alakalı çeşitli şeyler duyduk, cam kırığı batması gibi ifadeler verilmiş. Bu Şekilde bir şey asla yok, raporlarda da söyleniyor, hepsiyle köpek saldırısıyla oluşan yaralar. Yetkililerden kimse bizimle iletişime geçmedi, en büyük üzüntümüz bu. İletişime geçmedikleri için çok üzülüyoruz.”

“Hiçbir şey olmamış gibi etkinlik devam etti”

Avukat Burcu Eryürekli ise en hızlı biçimde sorumluların ceza almasını temin etmek istediklerini söyledi. Eryürekli, “Olay anını sosyal medya üstünden canlı yayın yapan kişi Atabey’e köpeğin nasıl saldırdığını korkulu bir biçimde etrafa söyleyip, köpeklerden uzaklaşmalarını belirtiyor. Olay esnasında etkinliğin devam ettiğini sunucunun köpek saldırısı olmadığını, çocuğun yere düşüp başını vurduğunu belirterek hiçbir şey olmamış gibi etkinlik devam etti. Cep telefonu ile yayın yapan vatandaş da sunucuya hitaben, yalanınız batsın Allah’tan ki canlı yayın açıktı herkes gördü köpeğin çocuğa saldırdığını yüzünü parçaladığını” diye tepkisini gösterdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.