Köpeğini gezdirmeye çıkan kadını ayı yedi!

ABD'de 39 yaşındaki bir kadın köpeğini gezdirmek için dışarıya çıkınca ayı saldırısına uğradı. Talihsiz kadın saldırıda yaşamını yitirdi.
Takip et
Köpeğini gezdirmeye çıkan kadını ayı yedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Isimi açıklanmayan kurbanın erkek arkadaşı, 30 Nisan’da eve geldiğinde köpekleri binanın önünde görmüş, sevgilisinden haber alamayınca aramaya çıktığında ise kadının parçalanmış cesediyle karşılaşmıştı.

Yetkililer, olay yerinde ayı tüyü ve dışkısı bulmuş, Araştırma neticesinde yakınlarda bir dişi Amerikan kara ayısı ve iki yavrusu belirlenmişti. Kurbanı öldürdüğünden ve ileride başka kişilere saldırmasından şüphelenilen hayvanlara ötanazi uygulanmıştı.

Colorado Park ve Yaban Yaşamı Servisi (Colorado Parks and Wildlife Service – CPW), yaptıkları otopside anne ayının ve bir yavrunun midesinde insan kalıntıları buldu. CPW patoloğu, hayvanların ilk muayenede sağlıklı göründüğünü bildirdi. Mikroskobik araştırmaların ve kuduz testininse iki hafta sürebileceğini sözlerine ekledi. Ayıların cesetlerine DNA testi de yapılacak.

“BAŞKA BİRİNİN BAŞINA GELME RİSKİNİ ALAMAYIZ”

CPW sözcüsü Jason Clay ise ayıların saldırdığından emin olduklarını fakat bunu DNA’nın kesin biçimde kanıtlayabileceğini bildirdi.

CPW’dan Cory Chick, “Kalplerimiz ve dualarımız, bu trajik olayda kaybettiğimiz kadının ailesiyle… Bir ayı, bir insanı yaralarsa yahut yerse bunun başka bir kişinin başına gelme riskini alamayız. Dolayısıyla o ayıya ötanazi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Colorado’da 1971, 1993 ve 2009 olmak üzere son 50 senede üç defa bu tür bir olay yaşandı. Resmi ölüm sebebini kararlaştırmak için gelecek hafta kadına otopsi yapılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.