Konya’da Vahşet: Eşini 46 Yerinden Bıçakladı

Konya’da yaşanan olayda Tuğba Erkol uzaklaştırma kararı olan eşi Bekir Erkol tarafından, çocuklarının gözü önünde canice öldürüldü.

Zafer Samancı’nın haberine göre olay 22 Ağustos günü Konya’nın Karatay ilçesinde meydana geldi. Şiddet gördüğü gerekçesi ile eşi Bekir Erkol hakkında uzaklaştırma kararı aldı. Uzaklaştırma kararını hiçe sayan saldırgan Tuğba Erkol’u çocuklarının önünde 46 yerinden bıçakladı.

“ANNENİZİ UYURKEN ÖLDÜRECEKTİM”

Olay anında orada olan üç kardeşin ifadeleri ise yürek burktu. Tuğba Erkol’un 13 yaşındaki oğlu, annesinin sesini duyunca kardeşi ile babasını yere düşürdüğünü, annesinin gittiğini ve kendilerinin de kapıları tuttuğunu belirtti. Babalarının buna rağmen annelerini yakalayarak bıçaklamaya devam ettiğini aktararak, “Babam bize ‘annenizi uyurken öldürecektim, sizin haberiniz olamayacaktı’ dedi. Ambulans çağırmak isteyince ‘hayır o ölecek, siz uyanmasaydınız, onu öldürüp çöpe atacaktım, kimse bulamayacaktı’ dedi. Bizi babaanneme götürdü. Kanlı ellerini yıkadı, babaannem de bizim üstümüzü değiştirdi, ‘Bir şey görmediniz’ diye tembihledi” ifadelerini kullandı.

“KARDEŞİMİ MAHALLE BASKISINA KURBAN VERDİK”

Tuba Erkol’un kardeşi Derviş Ceran ise, kardeşlerinin defalarca boşanmak istediğini fakat mahalle baskısı nedeniyle boşanmalarını istemediklerini dile getirdi ve “Kardeşim defalarca boşanmak istemesine rağmen her seferinde bir şey oldu ve boşanamadı. 2-3 ay önce bir boşanma davası açmıştı fakat bu dava bir şekilde geri çekildi. Biz biraz da mahalle baskısı nedeniyle durduk. Çocukların var, bir evin, bir yuvan var dedik. Bunlar yüzünden maalesef kardeşimizi mahalle baskısına kurban verdik.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı