Konya’da Tramvay Durağına Asılan Afiş Tartışma Yarattı

Konya'da tramvay durağına Anadolu Gençlik Derneği ile Milli Gençlik Vakfı'nın astığı afişte, yer verilen Maide Suresi 51. ayet, sosyal medyada tartışıldı.

Saadet Partisi’nin gençlik kolları olan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile Milli Gençlik Vakfı (MGV) imzalı afişte, Maide Suresi’nin 51. ayetine yer verildi ve bu afişler Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait tramvay duraklarının panolarına asıldı.

Asılan afişte, Hristiyan ve Yahudilere yönelik olarak söylenen sözler tepkilere neden oldu. Afişte kullanılan surede,”Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, O’da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu doğru yola eriştirmez.” ifadeleri yer alıyor.

Konya’da Tramvay Durağına Asılan Afiş Tartışma Yarattı

Bu durum sosyal medyada tepki çekerken kullanıcılar afiş için, ‘ırkçı’ ve ‘nefret söylemi’ tanımlamaları yaptı. Athena grubunun kurucusu ve solisti Gökhan Özoğuz da bu duruma tepki gösterdi ve Twitter adresinden paylaşım yaptı. Özoğuz paylaşımında, “Lütfen Okuyun ! Hiçbir İlim yolu asla Kin ve Nefret aşılanmaz! Öyle bir durum aksedilmişse, bilin ki o yanlış mana verilmiş mealidir! Gerçek anlamlarını bilmeden inandığınız her ne ise onu yaşayamazsınız!” ifadelerini kullanarak afiş için eleştiride bulundu. Konya’da Tramvay Durağına Asılan Afiş Tartışma Yarattı

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı