Konya’da tarlanın ortasında dev obruk oluştu!

Daha öncede obruklar oluşan Konya'dan yeni bir obruk haberi daha geldi. Oluşan obruk 3 metre çapında 65 metre derinliğinde.
Takip et
Konya’da tarlanın ortasında dev obruk oluştu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konya’nın Karapınar ilçesine bağlı Reşadiye Mahallesi Güllükuyu mevkiinde tarlada su boruları yerleştiren Bekir İlhan (17), yakındaki dedesine ait tarlaya gitti.

Döndüğünde tarlasında obruk olduğunu fark eden İlhan, büyük korkuya kapıldı. İlhan’ın haber vermesi üstüne bölgedeki yaşayanlar tarlaya gelerek obruğu inceledi. Obruğun, 3 metre çapında ve ortalama 65 metre derinlikte olduğu görüldü.

Konya’da tarlanın ortasında dev obruk oluştu!

Tarlada 2 gün önce yonca biçildiği ve balya yapılıp kamyonlara yüklendiği söylendi.

Obruğu gören Bekir İlhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, büyük korku ve panik yaşadığını anlattı.

Akşam saatlerine kadar tarlada çalıştığını ifade eden İlhan, şunları kaydetti:

“Sabah tarla içerisinde obruk yoktu. Erken saatlerde kalktım, sulama borularını değiştirdim. Sonra öbür tarlaya gittim, geldim. Döndüğümde tarlanın ortasında farklılık gördüm. Yanına yaklaşmaya çalıştım ama biraz korktum. Korkumu yenerek yaklaştığımda obruk olduğunu fark ettim ve hemen dedeme haber ettim. Tarlada yonca ekiliydi. Birkaç gün önce onun hasadı yapıldı ve balyalar yapıldı. Obruğun olduğu tarlada kamyon ve işçiler vardı. Allah’tan o esnada oluşmadı.”

Tarla sahibi ise daha önce de yakındaki başka bir tarlada 2 obruk oluştuğunu vurgulayarak, “Bu bölgede birkaç adet daha obruk bulunuyor. Tarlada çalışınca korku oluşturuyor.” diyerek konuştu.

Öte yandan obruk yeni oluştuğu için zaman zaman çökmeler devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.