Konya’da öldürülen 7 kişi için provokasyon uyarası!

Konya’nın Meram ilçesinde aynı aileden 7 kişi silahla vurularak öldürüldü. Siyasilerden peş peşe başsağlığı mesajları geldi ve provokasyon uyarısı yapıldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, olayın yakından takip edildiğini ve çok yönlü soruşturulduğunu bildirdi.
Takip et
Konya’da öldürülen 7 kişi için provokasyon uyarası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Konya’da yaşanan vahşi katliamda yaşamını kaybedenlere Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyorum. Bu cinayetin, bu vahşi katliamın ideolojik saiklerle işlendiği propagandası tam manasıyla bir provokasyondur, yalandır. Sayın Cumhurbaşkanımız, bu elim olayın aydınlatılması için yapılan çalışmaları yakından takip etmektedir. Faillerin en kısa zamanda yakalanarak adalete teslim edilmeleri için olayla alakalı çok yönlü soruşturma devam etmektedir.

Toplumu bölmek ve halkı birbirine düşürmek için bu vahşi olayı istismar etmeye çalışan fırsatçı ve sorumsuz şahısları itidale davet ediyoruz. Medyamızı ve kamuoyumuzu olayla alakalı oluşturulan bilgi kirliliği konusunda dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bu vesileyle bir defa daha hatırlatmak isterim ki birlik ve beraberliğimizi ne bölücü unsurlar, ne de böylesi elim bir hadiseyi istismar etmeye çalışan kötü niyetliler bozabilir. Biz biriz, birlikteyiz, Türkiyeyiz.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Konya’da meydana gelen hunharca saldırıda yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Olay çok yönlü araştırılıyor. Failler yakalanacak ve adaletin önüne çıkartılacaktır. Bu elim hadise üstünden yapılan provokasyonlara karşı birlik ve beraberlik içinde olacağız.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Konya’da gerçekleşen menfur cinayetler başsavcılık talimatları çerçevesinde çok yönlü soruşturulmaktadır. Olayı yakından takip ediyoruz. Provokatif yönlendirmelerin aksine olayın etnik yahut ideolojik bir saikle gerçekleştiğine dair bir bulgu söz konusu değil.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Konya’daki insanlık dışı saldırıda yedi vatandaşımızın alçakça katledilmesi yüreklerimizi dağladı. Yaşamını kaybedenlere Allah’tan sonsuz rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu vahşi saldırıyı yapanları şiddetle lanetliyorum. Bu olaydan Türk- Kürt düşmanlığı yaratmaya çalışanlar bilsinler ki, asırlar boyu süren kardeşlik iklimimizi hiçbir provokasyon bozamayacaktır. Kardeşliğin kenti Konya’mızda estirilen fitne ve ırkçılık provokasyonuna karşı milletimizin sağduyusu galip gelecektir. Canilerin en ağır cezayı alacağına ve olayın bütün ayrıntısıyla aydınlatılacağına eminim.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Memleketim Konya’da bir eve yapılan silahlı saldırıyla akıl almayacak yedi cinayet işlendi. Yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Konya’nın acısı ortak, hiçbir amaca alet edilemeyecek kadar büyük. Katillerin yeri hapishane, memleket hepimizin.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Konya Meram’da meydana gelen saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu vahşi saldırıyı yapanların en ağır biçimde cezalandırılması için hukuki sürecin takipçisi olacağız. Bu olay üstünden provokatif söylemlerle milletimizin içine nifak tohumları saçmaya ve toplumu kutuplaştırmaya çalışanlara kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Milletimiz, basiret ve ferasetiyle bu provokasyonlara fırsat vermeyecektir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.