Konya’da KYK Yurdu Açılmadı, Öğrenciler Sokakta Kaldı

Konya Cihanbeyli'de bulunan KYK yurdu, Selçuk Üniversitesi Cihanbeyli Meslek Yüksek Okulu'nda eğitim yılı başlamasına rağmen açılmadı. Öğrenciler mağdur oldu.

KYK yurdunun açılmamasına tepki gösteren öğrenciler ve aileleri KYK yurdu önünde toplandı. Yurt önünde toplanan aileler, çocuklarını yalnız bırakamadıklarını belirterek apart ya da otelde kaldıklarını söylediler.


Çocuklarının yanında olan aileler, yaptıkları araştırma sonucu ilçede yurt olduğu için güvenerek buraya geldiklerini ifade ettiler ve kendilerine yurdun okul ile birlikte açılacağının söylendiğini belirttiler. Aileler ayrıca mağdur edildiklerini de vurguladı.

YURT GEÇEN YIL KAPALIYDI

Okulda ikinci sınıf öğrencisi olan Murat Yazar yaptığı açıklamada, öğrenci yetersizliği sebebi ile geçen sene yurdun kapalı olduğunu belirtti fakat bu sene öğrenci sayısının artışı sonrası yurdun açılacağının söylendiğini ifade etti. Yurdun kapalı olması sebebi ile apart fiyatlarının arttığını da belirten öğrenci ailelere yurdun açılacağı bilgisinin verildiğini söyledi.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı